Liepājas Ezerkrasta sākumskola jau devīto reizi kļūst par Ekoskolu

Liepājas Ezerkrasta sākumskolai jau devīto reizi piešķirts Zaļais karogs, kas visiem apliecina skolas ilggadējā darba likumsakarīgo rezultātu. Īpaši nozīmīgi ir tas, ka Ezerkrasta sākumskola ir vienīgā Ekoskola Liepājā, Latvijas mērogā atzīta un novērtēta. 
Kā uzsvēra visi projektā iesaistītie pedagogi - galvenais mērķis ir turpināt iestrādes un saņemt arī nākamgad, jau desmito reizi šo augsto apbalvojumu. Tas ir panākts, līdzdarbojoties Ezerkrasta sākumskolas pedagogiem un vides speciālistiem, kopā ar skolēniem un viņu vecākiem.

 

Pēc Latvijas Ekoskolu žūrijas izvērtējuma noskaidrojies, ka šogad valstī kopumā 91 skola iegūs starptautisko Ekoskolas statusu un speciālo Zaļā Karoga balvu par īpašiem panākumiem ilgtspējīgas attīstības, vides izglītības un vides aizsardzības veicināšanā. 
Ekoskolu programmas atpazīstamākais elements ir starptautiskā Zaļā karoga balva, ko saņem tikai tās skolas, kas ilgstošā laika posmā spēj demonstrēt izcilas aktivitātes vides jomā. Savukārt Latvijas Ekoskolas nosaukums un diploms ir nacionāla līmeņa balva skolām, kuras ir ceļā uz Zaļo karogu, šogad tādas ir 29 skolas.

Iepriekšējā mācību gadā Zaļais Karogs plīvoja 75 izglītības iestādēs Latvijā. Ekoskolu skaits strauji pieaug, aptverot visu izglītības sistēmas ciklu no pirmsskolas izglītības iestādēm līdz pat augstskolām, kas ir būtiski, jo līdz ar skolu skaitu programmā pieaug arī videi draudzīgo rīcību skaits ikdienā, - tā stāsta Ekoskolu galvenais koordinators Latvijā Daniels Trukšāns.
Ekoskolas ir viens no visaptverošākajiem un arī populārākajiem vides izglītības modeļiem visā pasaulē. Kopumā Latvijā Ekoskolu programmā šobrīd darbojas vairāk nekā 124 izglītības iestādes. Tieši tas apliecina, ka draudzīgā "konkurence" ir liela un Liepājas Ezerkrasta sākumskolas panākums ir veiksmīgs, pozitīvs piemērs, kuram tiek aicinātas pievienoties arī citas skolas.
Vairāk par Ekoskolu programmu var atrast internetā: www.videsfonds.lv


Seko mums

Iesakām

moodle.liepaja.edu.lv

registrs.liepaja.edu.lv

lip.lv/pieteikties

soma.lv

liepaja.lv izm.gov.lv visc.gov.lv visc.gov.lv