7. oktobrī sākas Karjeras nedēļa skolēniem

7. oktobrī sākas Karjeras nedēļa skolēniem

7. oktobrī plkst. 13.00 Liepājas Universitātē notiks Karjeras nedēļas atklāšanas pasākums „Es – jaunais uzņēmējs”, kurā notiks jauniešu diskusija ar pilsētas uzņēmējiem un visiem pasākuma dalībniekiem būs iespēja izspēlēt ekonomisko spēli.
No 7. līdz 11. oktobrim pilsētā notiks vairāk nekā 30 daudzveidīgu pasākumu, lai palīdzētu jauniešiem iegūt informāciju par karjeras iespējām, iepazīt sevi un izvēlēties savām spējām, interesēm un iemaņām atbilstošu izglītību un profesiju. Ar visu pasākumu kalendāru iespējams iepazīties Izglītības pārvaldes mājas lapā http://www.lip.lv/data/aktualitates/liepaja.pdf

Reģistrēties dalībai pasākumos iespējams, zvanot vai sūtot e-pastus tabulā norādītajām kontaktpersonām.
Īsti aizraujošs solās būt konkurss desmit pilsētas skolu komandām “Profesiju kaleidoskops”, kuru vadīs desmit pilsētas uzņēmēji un kurš notiks 10. oktobrī plkst.14.00 “Vadugunīs”.
Plānotas arī absolventu stundas „Saldējums ar skolas absolventu-uzņēmēju”.
Īpaši liela bijusi skolēnu atsaucība, piesakoties ekskursijās uz A/S UPB ražotnēm Liepājā, “Lotte caffe”, “Lauma Lingerie”, “Liepājas papīrs”, “Čilli Pica”, „Lattelecom” zvanu centru, SIA „Kolumbija” u.c.
Skolēnu vecākiem noderīga varētu būt nodarbība „Kā atbalstīt bērnus viņu izaugsmes ceļā-vērtības, izglītība, darbs” 10. oktobrī plkst. 16.00 centra sākumskolā. Vecāki aicināti vēl pieteikties uz šo nodarbību līdz 9. oktobrim pa tālr. 63489143.
7.-12. klašu skolēni vēl pirmdien, 7. oktobrī var iesniegt materiālus foto konkursam „Mirklis profesijā” ar fotogrāfijām par dažādu profesiju cilvēkiem darba vietās, bet 10.-12. klašu skolēni - video sižetus konkursā „Intervija ar uzņēmēju” par kādu no Liepājas veiksmīgākajiem uzņēmējiem vai jauniem uzņēmējiem. Noslēdzies arī zīmējumu konkurss „Es būšu.....”, kurā 1.-4.klašu skolēni savos zīmējumos atspoguļo savu nākotnes profesiju un kuri būs apskatāmi konkursa noslēgumā Biedrības namā.
Liepājas pirmsskolas izglītības iestāžu konkursā „Sapņu profesija” bērni kopā ar skolotājiem veidos leļļu māju šķērsgriezumā, tajā atveidojot vienas izvēlētās profesijas darba saturu un vidi.
Karjeras nedēļas noslēguma pasākums „Profesiju kokteilis” notiks 11.oktobrī plkst. 15.00 Latviešu Biedrības namā.
Karjeras nedēļas organizēšanā aktīvi iesaistījušies pilsētas uzņēmēji, Liepājas Universitāte, PIKC “Liepājas Valsts tehnikums”, Liepājas tirdzniecības un rūpniecības kamera, lielākā daļa pilsētas izglītības iestāžu u.c.
Karjeras nedēļa šogad notiek 11 Latvijas pilsētās. To organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra Eiropas Komisijas Euroguidance tīkla programmas ietvaros (Euroguidance) sadarbībā ar Rīgas, Jelgavas, Ventspils, Daugavpils, Jēkabpils, Liepājas, Rēzeknes, Gulbenes, Cēsu, Kuldīgas un Valmieras pašvaldībām un to izglītības pārvaldēm
Informācija par pasākumu norisi: www.viaa.gov.lv un www.draugiem.lv/viaa

Gunta Jākobsone
Liepājas pilsētas Izglītības pārvalde
sabiedrisko attiecību speciāliste
Adrese: Uliha ielā 36, LV-3401, Liepāja
Tālrunis: 29106561
E-pasts: gunta.jakobsone@lip.lv, guntaj@dome.liepaja.lv


Seko mums

Iesakām

moodle.liepaja.edu.lv

registrs.liepaja.edu.lv

lip.lv/pieteikties

soma.lv

liepaja.lv izm.gov.lv visc.gov.lv visc.gov.lv