Diskusijā ar uzņēmējiem atklāj Karjeras nedēļu

Diskusijā ar uzņēmējiem atklāj Karjeras nedēļu

7. oktobrī Liepājas Universitātē ar pasākumu „Es – jaunais uzņēmējs” sākās Karjeras nedēļa skolēniem, kuras laikā jauniešiem būs iespēja iegūt plašāku informāciju par karjeras izvēles iespējām, tikties ar pilsētas uzņēmējiem, piedalīties ap 40 dažādos pasākumos. Karjeras nedēļu atklāja Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes vadītāja Ludmila Molčanova un Tirdniecības un rūpniecības kameras Liepājas nodaļas vadītājs Ģirts Kronbergs.

 
Pasākumā piedalījās un ar savu pieredzi uzņēmējdarbībā iepazīstināja jaunie uzņēmēji – kafejnīcas “Darbnīca” vadītāja Inta Šoriņa, viesnīcas “Kolumbs” direktors Jānis Vīnerts, Tirdzniecības un rūpniecības kameras Liepājas nodaļas vadītājs Ģirts Kronbergs, vīndaris no Aizputes uzņēmuma “Eko vīni” Mārtiņš Sants, pasākumu vadītāja Līga Ģēģere, Liepājas ostas uzņēmējs Jānis Ēlerts, videi draudzīgu samniecisko iekārtu ražošanas vadītāja Sintija Zīverte. Uzņēmēji diskutēja ar jauniešiem par to, kā iesaistīties uzņēmējdarbībā, atbildēja uz jautājumiem.
Pasākuma dalībniekiem bija iespēja izspēlēt ekonomisko spēli, kuru bija sagatavojuši LiepU Ekonomikas un uzņēmējdarbības vadības fakultātes 3. kursa studenti. Katrs varēja piedalīties jauna “produkta” izveidē no studentu piedāvātajiem materiāliem.
Ar visu Karjeras nedēļas pasākumu kalendāru iespējams iepazīties Izglītības pārvaldes mājas lapā http://www.lip.lv/data/aktualitates/liepaja.pdf
Īsti aizraujošs solās būt konkurss desmit pilsētas skolu komandām “Profesiju kaleidoskops”, kuru vadīs desmit pilsētas uzņēmēji un kurš notiks 10. oktobrī plkst.14.00 “Vadugunīs”.
Vairākās skolās notiek arī absolventu stundas „Saldējums ar skolas absolventu-uzņēmēju”.
Skolēni dodas ekskursijās uz A/S UPB ražotnēm Liepājā, “Lotte caffe”, “Lauma Lingerie”, “Liepājas papīrs”, “Čilli Pica”, „Lattelecom” zvanu centru, SIA „Kolumbija” u.c.
Skolēnu vecākiem noderīga varētu būt nodarbība „Kā atbalstīt bērnus viņu izaugsmes ceļā-vērtības, izglītība, darbs” 10. oktobrī plkst. 16.00 centra sākumskolā. Vecāki aicināti vēl pieteikties uz šo nodarbību līdz 9. oktobrim pa tālr. 63489143.
7.-12. klašu skolēni piedalās foto konkursā „Mirklis profesijā” ar fotogrāfijām par dažādu profesiju cilvēkiem darba vietās, bet 10.-12. klašu skolēni veido video sižetus konkursā „Intervija ar uzņēmēju” par kādu no Liepājas veiksmīgākajiem uzņēmējiem vai jauniem uzņēmējiem. Zīmējumu konkursā „Es būšu.....” 1.-4.klašu skolēni atspoguļo savu nākotnes profesiju, tie būs apskatāmi konkursa noslēgumā Biedrības namā.
Liepājas pirmsskolas izglītības iestāžu konkursā „Sapņu profesija” bērni kopā ar skolotājiem veido leļļu māju šķērsgriezumā, tajā atveidojot vienas izvēlētās profesijas darba saturu un vidi.
Karjeras nedēļas noslēguma pasākums „Profesiju kokteilis” notiks 11.oktobrī plkst. 15.00 Latviešu Biedrības namā.
Karjeras nedēļas organizēšanā aktīvi iesaistījušies pilsētas uzņēmēji, Liepājas Universitāte, PIKC “Liepājas Valsts tehnikums”, Liepājas tirdzniecības un rūpniecības kamera, lielākā daļa pilsētas izglītības iestāžu u.c.
Karjeras nedēļa šogad notiek 11 Latvijas pilsētās. To organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra Eiropas Komisijas Euroguidance tīkla programmas ietvaros (Euroguidance) sadarbībā ar Rīgas, Jelgavas, Ventspils, Daugavpils, Jēkabpils, Liepājas, Rēzeknes, Gulbenes, Cēsu, Kuldīgas un Valmieras pašvaldībām un to izglītības pārvaldēm
Informācija par pasākumu norisi: www.viaa.gov.lv un www.draugiem.lv/viaa


Seko mums

Iesakām

moodle.liepaja.edu.lv

registrs.liepaja.edu.lv

lip.lv/pieteikties

soma.lv

liepaja.lv izm.gov.lv visc.gov.lv visc.gov.lv