Rīko konferenci par padagogiem cienīgu darbu

Trešdien, 9.oktobrī Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) rīko Pasaules dienai par cienīgu darbu veltītu konferenci, kurā prezentēs pētījumu par pedagogu vajadzībām cienīgu darba apstākļu nodrošināšanu, diskutēs par darba vides pilnveides iespējām un apbalvos pedagogiem draudzīgākās izglītības iestādes. Tajā Liepāju pārstāvēs Irēna Opšteine, LIZDA Liepājas pilsētas padomes priekšsēdētāja, Dace Bunka, Liepājas Ezerkrasta sākumskolas direktore, Austra Gūtmane, IP pirmsskolas izglītības speciāliste, Aija Helmūte, Liepājas 15. vidusskolas skolotāja, Simona Petrovica, J.Čakstes 10. vidusskolas skolotāja, Elga Kraukle, bērnudārza "Mazulītis" metodiķe un Inguna Jurika, Liepājas Vakara (maiņu) vidusskolas skolotāja.

 

LIZDA rīko konferenci "Padziļināta izpratne par cienīgu darbu pedagogiem", lai veidotu sabiedrības un darba devēju lielāku izpratni par cienīgiem darba apstākļiem pedagogiem, kā arī veicinātu darba vides pilnveidi, lai tā kvalitatīvi nodrošinātu pedagogu profesionālo darbību un apmierinātu sabiedrības vajadzības pēc kvalitatīvas izglītības.

Konferencē Latvijas Lauksaimniecības universitātes pētnieki sniegs ieskatu LIZDA pētījumā par izglītības darbinieku vajadzībām nodarbinātības stabilitātes un cienīgu darba apstākļu nodrošināšanā. Savukārt Norvēģijas arodbiedrības pārstāvji dalīsies savā pieredzē cienīga darba veicināšanā pedagogiem.

Konferences dalībnieku diskusiju grupās iecerēts noskaidrot viedokļus par galvenajiem pedagogu darba vides, sociālās drošības un sociālā dialoga pilnveidošanas ceļiem, kas dotu iespēju arodbiedrībai pilnveidot darba koplīgumu izstrādi.

Pirmo reizi LIZDA svinīgi piešķirs arī statusu "Pedagogam draudzīgākā izglītības iestāde 2013" un pasniegs apliecinājuma plāksnes deviņām izglītības iestādēm, kuru vadītāji - darba devēji - piedalījās arodbiedrības rīkotā konkursā, lai novērtētu pedagogu darba apstākļus.

"Balstoties uz pētījuma rezultātiem, Norvēģu kolēģu ieteikumiem un konferences dalībnieku secinājumiem, tiks stiprinātas arodbiedrības iespējas diskusijām ar Izglītības un zinātnes ministriju un Latvijas pašvaldībām par pedagogiem cienīgu darba nosacījumu pilnveidošanu," gaidas no konferences skaidroja LIZDA priekšsēdētāja Ingrīda Mikiško.

Visām konferences norisēm ikviens varēs sekot līdzi video tiešraidē mājas lapā www.lizda.lv.

Konferencē klātienē piedalīsies aptuveni 280 dalībnieki, tostarp izglītības un zinātnes ministrs Vjačeslavs Dombrovskis, Norvēģijas Karalistes vēstniecības Latvijā pārstāvji, LIZDA kolēģi no Norvēģijas Izglītības darbinieku arodbiedrības, kā arī pedagogi un izglītības iestāžu vadītāji no visas Latvijas, arodbiedrību līderi, augstskolu pārstāvji un zinātnieki, pašvaldību vadītāji un izglītības pārvalžu speciālisti, Latvijas Pašvaldību savienības pārstāvji.

Konference notiek LIZDA projekta "Padziļināta izpratne par cienīgu darbu pedagogiem" (līguma Nr. 2012/104573) ietvaros ar Norvēģijas Inovāciju aģentūras un Norvēģijas finanšu instrumenta programmas "Globālais fonds cienīga darba un trīspusējās sadarbības veicināšanai" atbalstu.


Seko mums

Iesakām

moodle.liepaja.edu.lv

registrs.liepaja.edu.lv

lip.lv/pieteikties

soma.lv

liepaja.lv izm.gov.lv visc.gov.lv visc.gov.lv