Erudītu konkursā iepazīst dažādas profesijas

Erudītu konkursā iepazīst dažādas profesijas

9. oktobrī viens no kuplāk apmeklētajiem Karjeras nedēļas pasākumiem Liepājā bija erudītu konkurss “Izzini profesiju”, kurā piedalījās visu 12 pilsētas vispārizglītojošo skolu 7.-9. klašu komandas - pa trim skolēniem kopā ar vienu no aktīvajiem bērnu vecākiem. Komandas ar lielu azartu meklēja atbildes uz nopietniem un nenopietniem jautājumiem par dažādām profesijām - no senatnes līdz mūsdienām. 
1.vietu ieguva 12.vidusskolas komanda "Liepājnieki", 2.vieta - DALP 5.vidusskolas komandai, 3.vieta- 7.vidusskolas komandai "Enigma".


Pavisam bija sagatavoti 17 dažādi uz loģiku un erudīciju balstīti jautājumi. Viena komanda varēja atbildēt tikai uz 8 jautājumiem, labākā - uz 14 jautājumiem.
Skolēniem konkursa laikā bija arī pavisam negaidīti atklājumi, piemēram, ka viena no Liepājas dabas bagātībām, kuru mediķi izmanto atšķaidītā veidā, ir minerālūdens.
Grūti nācās arī atbildēt, kurai profesijai pēc asprāša domām piemīt labākās dresētāja, klauna un cirka zirga īpašības, uz kuru pareizā atbilde bija: skolotājs.
Komandu darbu vērtēja Liepājas BJC Jauno erudītu komanda metodiķes Marinas Vikaines vadībā.

Gunta Jākobsone
Liepājas pilsētas Izglītības pārvalde
sabiedrisko attiecību speciāliste
Adrese: Uliha ielā 36, LV-3401, Liepāja
Tālrunis: 29106561
E-pasts: gunta.jakobsone@lip.lv, guntaj@dome.liepaja.lv


Seko mums

Iesakām

moodle.liepaja.edu.lv

registrs.liepaja.edu.lv

lip.lv/pieteikties

soma.lv

liepaja.lv izm.gov.lv visc.gov.lv visc.gov.lv