Ar skolu izstādi noslēdzas Karjeras nedēļa Liepājā

Ar skolu izstādi noslēdzas Karjeras nedēļa Liepājā

Piektdien, 11. oktobrī Liepājas Latviešu biedrības namā notika Karjeras nedēļas noslēgums. Jau par tradīciju kļuvusi Liepājā rīkota Karjeras nedēļa, un šis gads nebija izņēmums – no pirmdienas līdz pat piektdienai skolēniem bija iespēja piedalīties dažādās aktivitātēs saistībā ar profesijas izvēli. 
Pasākuma koordinatore Aelita Jankovska bija ļoti gandarīta par to, ka nedēļas laikā 40 Karjeras nedēļas pasākumos piedalījušies vairāk nekā 3000 cilvēku.

Noslēguma dienā notika Liepājas skolu izstāde, kuras apmeklētājiem bija iespēja iepazīties ar Liepājas vidusskolu piedāvātajām iespējām, skolēnu gatavotajiem izstrādājumiem, ka arī iesaistīties dažādās aktivitātēs.
Izstādes apmeklētāji bija vienisprātis par to, ka tāda izstāde ir vajadzīga, jo tā ir iespēja uzzināt par to, kas tiek piedāvāts Liepājas skolās, un pat ja neatradīs neko saistošu sev, tad varēs ieteikt ko citiem.
Karjeras nedēļas laikā notika arī dažādi konkursi, un noslēguma pasākumā tika apbalvoti šo konkursu uzvarētāji. Kopumā pie balvām un atzinības rakstiem tika jaunieši sešās kategorijās: zīmējumu konkursā „Es būšu”, foto konkursā „Mirklis profesijā”, video sižetu konkursā „Intervija ar uzņēmēju”, konkursā „Uzņēmēju kaleidoskops”, ka arī erudītu konkursos „Ražots Latvijā” un „Izzini profesiju”.
Katras skolas pārstāvji bija sagatavojuši arī nelielu priekšnesumu par kādu konkrētu profesiju. Skolēni to izmantoja, lai ar dejas un mūzikas palīdzību parādītu savu redzējumu par pavāra, ārsta, sporta skolotāju un citām profesijām.
Par to, kāds vecums ir visatbilstošākais, lai izvēlētos profesiju, izstādes dalībnieku viedokļi krasi atšķīrās. Aelita Jankovska, kas ir izglītības metodiķe jaunatnes jautājumos ir pārliecināta, ka jau 7. -8. klasē jāsāk izvēlēties profesiju un krāt nepieciešamās zināšanās, savukārt, skolēnu viedoklis ir tāds, ka tas atkarīgs tikai no paša cilvēka. 12. klases sākumā būtu vēlams zināt, ko tu gribi, lai varētu izvēlēties prioritārus mācības priekšmetus.
Izstādē tika pārstāvētas gan vispārējas, gan profesionālās Liepājas vidusskolas.

Konstantīns Fjodorovs,
Liepājas Bērnu un jaunatnes centra jauno žurnālistu pulciņa dalībnieks


Seko mums

Iesakām

moodle.liepaja.edu.lv

registrs.liepaja.edu.lv

lip.lv/pieteikties

soma.lv

liepaja.lv izm.gov.lv visc.gov.lv visc.gov.lv