Vairāk nekā 3000 Karjeras nedēļas dalībnieku Liepājā iepazina profesijas un mācījās plānot karjeru

Vairāk nekā 3000 Karjeras nedēļas dalībnieku Liepājā iepazina profesijas un mācījās plānot karjeru

Ar mērķi aicināt jauniešus domāt par savlaicīgu savas karjeras veidošanu, no 7. līdz 11. oktobrim vienpadsmit Latvijas pilsētās norisinājās Karjeras nedēļa, ko īstenoja Valsts izglītības attīstības aģentūra sadarbībā ar lielākajām Latvijas pilsētām. Šogad 24 197 apmeklētāji izzināja profesijas, iedvesmojās no nozaru profesionāļiem, vēra uzņēmumu durvis un iepazina paši sevi, savas spējas un talantus. Liepājā Karjeras nedēļā norisinājās 70 lielāki un mazāki pasākumi, ko apmeklēja vairāk nekā 3000 dalībnieku.

 

„Karjeras nedēļā redzētais Latvijas pilsētās dod gandarījuma sajūtu, jo esam sākuši runāt un domāt par karjeru kā par savu dzīvi kopumā, nevis tikai kā par šauru virzienu. Pirmajā gadā Karjeras nedēļa norisinājās piecās pilsētās, šogad – 11 pilsētās, bet jau pašreiz mūs ir uzrunājušas vēl citas pilsētas, kuras labprāt piedalītos nākamgad, līdz ar to aptverot lielāku ģeogrāfisko teritoriju. Tādējādi jau no skolas sola mācāmies saprast, ka karjera ir izglītības, darba un privātās dzīves mijiedarbība. Jācer, ka daļa aktivitāšu, ko pilsētās Karjeras nedēļas pasākumu organizatori ir izmēģinājuši, kā labā prakse iekļūs arī skolēnu ikdienā ar regulārām aktivitātēm visa gada garumā. Tas ļautu karjeras jautājumiem kļūt par neiztrūkstošu sastāvdaļu skolēniem, veicinot pārdomātāku lēmumu pieņemšanu katram savā karjeras virziena izvēlē,” norāda Valsts izglītības attīstības aģentūras Informācijas un karjeras atbalsta departamenta vadītāja Aleksandra Joma.

Kopumā šogad Karjeras nedēļā piedalījās 24 197 dalībnieki, kuri apmeklēja 794 pasākumus 11 Latvijas lielākajās pilsētās. Dalība Karjeras nedēļas pasākumos jauniešiem ļāva izpētīt dažādās profesijas un apzināties savas iespējas – gan pie karjeras konsultanta, gan pie uzņēmējiem un nākotnes darba devējiem, gan augstskolās. Papildus pasākumiem klātienē, lai jauniešus aicinātu pārdomāt profesijas izvēli, sociālā tīkla Draugiem.lv vidē ir izveidota interaktīva spēle „Pielaiko profesiju”, kuru līdz šim brīdim izspēlējuši vairāk nekā 6600 sociāla tīkla lietotāju.

Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes Izglītības metodiķe jaunatnes jautājumos un Karjeras nedēļas koordinatore Liepājā Aelita Jankovska norāda: „Sadarbojoties 20 uzņēmējiem, 10 karjeras konsultantiem un 20 sadarbības partneriem jaunieši Liepājā varēja iesaistīties daudzpusīgās Karjeras nedēļas aktivitātēs. Iecienītākie pasākumi bija erudīcijas, foto, video sižetu un zīmējumu konkursi, tikšanās ar profesiju pārstāvjiem un uzņēmējiem, kā arī ar skolu absolventiem. Īpaši skolēni novērtēja ASV basketbolista Krisa Mūra pozitīvo emociju stundu, kurā viņš iepazīstināja ar ģimenes, veselības un izglītības lomu personiskajā izaugsmē un to nozīmi ceļā uz panākumiem.”

Pasākumu kopums, kas norisinās Karjeras nedēļas laikā daudzās Latvijas vietās vienlaikus, ir veids, kā jauniešus mudināt domāt par savu karjeras veidošanu, iesaistot tos kopīgās aktivitātēs. Karjeras nedēļu Liepājā rīkoja Liepājas pilsētas Izglītības pārvalde sadarbībā ar PIKC „Liepājas Valsts tehnikums”, Liepājas pilsētas domi, Liepājas Universitāti, Latvijas Universitāti, Ventspils augstskolu, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras Liepājas nodaļu, Liepājas BJC struktūrvienību „Vaduguns”, Kurzemes biznesa inkubatoru, RTU Liepājas filiāli, Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5.vidusskolu, Liepājas 7.vidusskolu, Liepājas Raiņa 6.vidusskolu, SIA „Liepājas Latviešu biedrības nams”, tirdzniecības namu „Kurzeme” un Liepājas uzņēmumiem.

Karjeras nedēļu otro gadu organizēja Valsts izglītības attīstības aģentūra Eiropas Komisijas Euroguidance tīkla programmas ietvaros sadarbībā ar Rīgas, Jelgavas, Ventspils, Daugavpils, Jēkabpils, Liepājas, Rēzeknes, Gulbenes, Cēsu, Kuldīgas un Valmieras pašvaldībām un to izglītības pārvaldēm.

Plašāka informācija pieejama vietnēs: www.viaa.gov.lv/karjerasnedela un www.draugiem.lv/viaa.


Seko mums

Iesakām

moodle.liepaja.edu.lv

registrs.liepaja.edu.lv

lip.lv/pieteikties

soma.lv

liepaja.lv izm.gov.lv visc.gov.lv visc.gov.lv