Iepazīst citu tautu kultūru

Oktobra sākumā Liepājas Raiņa 6. vidusskolā viesojās 30 apmaiņas programmas skolēni no dažādām Eiropas Savienības valstīm. Skolēniem no dažādām ES valstīm tika radīts priekšstats par dzīvi Latvijā, kaut gan šeit viņi nodzīvoja tikai vienu nedēļu. Viņi bija ieguvuši iespēju nokļūt Latvijā, piedaloties starptautiskā apmaiņas programmā, kuru jau vairākus gadus organizē Portugāle ar nosaukumu "Comenius" –„Ceļojums cauri laikam”.

Piedaloties šāda veida programmām, skolēni var uzzināt daudz jauna par kultūrām, kas atšķiras no mūsējām - dodoties uz citām ES valstīm, kā piemēram Lielbritānija, Grieķija, Itālija, Portugāle, Vācija, Polija, Turcija, vai arī tepat netālu, uz Lietuvu. Taču šāda iespēja paveras tikai tiem skolēniem, kas ir atvērti iespējām un vēlas ieviest savā dzīvē citu kultūru atziņas.
Skolēni kas ieradušies no citām valstīm, nedēļu pavadīja, izpētot Liepāju un Latviju, kā arī veidoja paši savas melnbaltās fotogrāfijas, devās ekskursijās pa Liepājas nošu taku, teātri un apskatīja Liepājas pazemes valstību.
Šī pieredze Liepāja Raiņa 6.vidusskolai bija kas jauns, kā arī deva iespēju papildināt savu svešvalodu zināšanas. Drīzumā mūsu skolas skolēni pošas atbildes vizītēs uz citām ES valstīm.

Ceram, ka šāda veida projektos piedalīsies vēl citu mūsu skolu jaunieši. Esiet aktīvi!

Aleksandrs Vabelis,

Liepājas BJC jauno žurnālistu pulciņa dalībnieks


Seko mums

Iesakām

moodle.liepaja.edu.lv

registrs.liepaja.edu.lv

lip.lv/pieteikties

soma.lv

liepaja.lv izm.gov.lv visc.gov.lv visc.gov.lv