Liepājas 15. vidusskolas debašu klubs Strasbūrā

Liepājas 15. vidusskolas debašu klubs Strasbūrā

Liepājas 15.vidusskolas debašu klubs 21.janvārī devās ceļojumā uz Strasbūru, lai 23. janvārī Eiropas Parlamentā piedalītos programmas -Euroscola aktivitātēs. Eiropas Savienības atbalstu šim braucienam viņi ieguva konkursa "ES debates tiešsaistē" finālā izcīnot 2.vietu. Arī dalībai Euroscola aktivitātēs debatētāji apzinīgi gatavojās, lai piedalītos diskusijās un debatēs par to, kas ir ES pilsoņa jēdziens, kādai nākotnē vajadzētu būt Eiropas Savienībai un kādas reformas ir nepieciešamas, lai uzlabotu pilsoņu ikdienas dzīvi. Uz Strasbūru devās 24 Liepājas 15.vidusskolas skolēni un viņi piedāvā ceļojuma karsto reportāžu.


21.01. -pirmā diena ceļā uz Strasbūru
Ap plkst. 6:00 tūrisma firmas Ap sauli autobuss ar smaidīgiem šoferīšiem un ļoooti pozitīvu un erudītu gidi Dinu Lazdovsku visus ceļotājus laipni uzņem autobusā, lai dotos notikumiem piesātinātā 7 dienu piedzīvojumā … diemžēl līdz pat vakaram mums tiešas informācija no pašiem ceļotājiem nav.
plkst. 23:30
No drošiem avotiem zināms, ka izbraucot Lietuvai un daļai Polijas ap plkst. 23:30 viņi ir veiksmīgi iekārtojušies viesnīcā "MARIA". Neskatoties uz to, ka ceļš bija nogurdinošs, jaunieši, pēc iekārtošanās viesnīcā, vēl atrada spēkus šaha partijai un biljarda mačam, bet rakstīšanai spēka nepietika J

1.diena, 16 stundu ceļš līdz Polijas viesnīcai, pa ceļam dažviet apstājamies un tad atkal braucam...un atkal stabs stabs stabs stabs koks koks žogs žogs māja māja logs logs... Šodien vēl viens tāds pats garais gabals priekšā. Brokastis 6:30 pēc poļu laika, tās gan ir ideālas!!!

22.01.
Ceļš turpinās. Iebraucam Nirnbergā, pilsēta Vācijā, Bavārijā, pie Pegnicas upes. Pēc iedzīvotāju skaita otrā (aiz Minhenes ) pilsēta Bavārijā. Ekonomikas un tūrisma centrs. Pazīstama ar idillisko vecpilsētu un ar savu kulināriju. Mēs iepazīstamies gan ar vecpilsētu, gan kulināriju. Vakarā nokļūstam Strasbūrā, viesnīca ir netālu no Eiropas Parlamenta, kādus 10 kilometrus. Tas šeit ir netālu...

3.diena - Eiropas Parlamentā

Šorīt no rīta (23.janvārī), modinātājs bija uzlikts uz 6.00, bet daži ceļotāji pamodās par 40 minūtēm vēlāk. Visi uzvilkām "gudrās drēbes" (smart clothes ), un devāmies uz brokastīm. Brokastis - franču stilā. Pēc brokastīm devāmies uz Eiropas Parlamentu, kur mūs sagaidīja vēl aptuveni 500 jauniešu, no visas Eiropas Savienības. Visu dienu gan Eiropas Savienības plenārzālē, gan citās sēžu zālēs notika spraigas diskusijas, debates, eiro game. Noderēja līdzi paņemtās zināšanas un debašu pieredze. Esam iepazinuši jaunus cilvēkus no dažādām valstīm, mums ir kopīgas intereses un jauni draugi. Prezentējām savu skolu un pilsētu, darbojāmies grupās, un sēžu zālēs diskutējām par aktuālajām Eiropas Savienības tēmām kā, piemēram, pārtikas izšķiešana, Eiropas nākotne, Eiroparlamenta vēlēšanas, jauniešu nodarbinātība... Pēc diskusijām noskatījāmies euro game finālu, noklausījāmies Eiropas Savienības himnu, un devāmies uz autobusu. Daļa no mums devās apskatīt vecpilsētu, un daļa atgriezās viesnīcā. Kopumā, esam noguruši, un jūtamies saviļņoti!

4.diena, 24. janvāris

Strasbūrā ir + 8 grādi, no ziemas esam aizbēguši:) Pēc brokastīm uzsākam ceļu uz Minheni.

5.diena,25.janvāris

25.janvārī, pamostoties ļoti jaukā viesnīcā Austrijas nelielā ciematiņā un palūkojoties laukā pa logu, skatam pavērās pasakains skats - apsnigušas Alpu kalnu grēdas ar baznīcas torni, nu gluži kā no pasakainas skatu kartiņas. Pēc brokastīm mūsu ceļš veda uz sāls raktuvēm, kur braucām gan ar vilcieniņu, gan plostu, gan pat šļūcām pa slidkalniņu, lai nokļūtu 200 m zem zemes. Tālāk mūsu ceļs veda uz Mocarta pilsētu Zalcburgu. Apskatījām gan pilis, gan iespaidīgo baznīcu un kājām devāmies uz skaistāko pili kalna galā apskatīt skaisto pilsētu no mākoņu augstumiem. Tagad dodamies uz Vīni. Baudījām arī ziemas priekus. Jāsaka, ka šī bija viena no visjaukākajām un emocijām bagātākajām dienām. 


Seko mums

Iesakām

moodle.liepaja.edu.lv

registrs.liepaja.edu.lv

lip.lv/pieteikties

soma.lv

liepaja.lv izm.gov.lv visc.gov.lv visc.gov.lv