Koka mašīnu skriešanās un buru laivu pūšanas sacensības

Koka mašīnu skriešanās un buru laivu pūšanas sacensības

Liepājas Bērnu un jaunatnes centra (BJC) struktūrvienībā "Laumiņa" jau ceturto gadu pēc kārtas notiek koka mašīnu skriešanās un buru laivu pūšanas sacensības, kurās piedalās skolēni no 5. līdz 9.klasei, arī daži sākumskolas bērni. Sacensību mērķis ir popularizēt skolēnu tehnisko jaunradi, attīstīt bērnu un jauniešu vispārējās tehniskās zināšanas un profesionāli novērtēt dalībnieku prasmes un iemaņas. Šogad sacensībās piedalījās Liepājas 2.vsk., 7.vsk., 10.vsk., Speciālā internāta pamatskola, Liepājas BJC trīs pulciņu dalībnieki, kā arī viesi no Talsu BJC, pavisam uz sacensībām bija ieradušies 55 dalībnieki. Buru laivu sacensībās piedalījās 13dalībnieki, mašīnīšu sacensības 43 dalībnieki ar 52 modeļiem.


"Mašīnas un laiviņas skolēni izgatavo darbmācības stundu laikā skolās, kā arī LBJC kokapstrādes, kuģu modeļu un raķešu modeļu pulciņa nodarbību laikā," informē tehniskās jaunrades metodiķe Dace Rozenbaha, piebilstot, ka mašīnas tāpat kā laivas tiek izgatavotas no koka, tām jābūt ar precīzu svaru, garumu un platumu., pirms sacensībām notiek kontroles mērījumi un svēršana. Sacensības notiek starp modeļiem, kuri pamatā izgatavoti no koka - mašinīšu enerģijas avots ir Zemes gravitācijas spēks, neizmantojot nekādus citus ārējus enerģijas avotus, savukārt buru laiviņu sacensībās enerģijas avots ir paša dalībnieka plaušu spēks.
"Koka mašīnas tiek ripinātas pa slīpu dēli, un par uzvarētāju kļūst sacensību dalībnieks, kura auto visātrāk sasniedz aptuveni 12 metru garās trases finišu. Laiks tiek fiksēts elektroniski, tiklīdz spēkrats šķērso finiša līniju". Tiek vērtēts ne tikai mašīnītes braukšanas ātrums, bet arī izskats un dizains. Savukārt buru laivas tiek pūstas pa 3 metrus garām ar ūdeni piepildītām trasēm, laiks tiek fiksēts ar hronometru. Labākie sacenšās finālā.
Koka auto modeļu skriešanās sacensību rezultāti:
1.vieta – Elmārs Jozefs, Speciālā internātskola
2.vieta – Rihards Durņevs. 10.vsk.
3.vieta – Ulvis Krišmanis, Talsu BJC
Labākais dizains – Edgars Minka (Liepājas BJC), Valdis Puķis ( Speciālā internātskola), Toms Tālbergs (Talsu BJC).
Buru laivu pūšanas sacensību rezultāti:
1.vieta – Roberts Kupčš, Liepājas BJC
2.vieta – Markuss Strela, Liepājas BJC
3.vieta – Edgars Minka, Liepājas BJC
Labākā dizaina vērtējums buru laivām šoreiz izpalika.
Uzvarētāji tiek apbalvti ar diplomiem, kausiem un piemiņas balvām.

Liepājas BJC metodiķe Dace Rozenbaha.


Seko mums

Iesakām

moodle.liepaja.edu.lv

registrs.liepaja.edu.lv

lip.lv/pieteikties

soma.lv

liepaja.lv izm.gov.lv visc.gov.lv visc.gov.lv