Aicina uz bērnu mākslas izstādi “Lidice 2014”

Aicina uz bērnu mākslas izstādi “Lidice 2014”

30. janvārī plkst. 16.00 Liepājas Bērnu un jaunatnes centra (BJC) filiālē „Vaduguns” notiks 42. Starptautiskās mākslas izstādes - konkursa „Lidice 2014” laureātu apbalvošanas pasākums. Šogad izstāde veltīta tēmai „Lauku un dārza darbi manā ģimenē” un tajā piedalījās vairāk nekā 300 dalībnieku no 27 pilsētas izglītības iestādēm.


UNESCO Čehijas Republikas Nacionāla komisija ierosinājuši šogad 42.Starptautisko bērnu mākslas izstādi-konkursu „Lidice 2014” veltīt tēmai „Lauku un dārza darbi manā ģimenē”, vizuālos un vizuāli plastiskās mākslas darbos parādot, ko laukos audzē ģimene, radi, kaimiņi, veltes, ko sniedz zemkopība un dārzkopība, ko katrs var izaudzēt pats (piemēram, puķupodā, uz balkona, mazdārziņā utt.). Izstādē skatāmi darbi arī par dzīvi un darbu zemnieku saimniecībā salīdzinājumā ar dzīvi pilsētā, darba rīki laukos, kaitēkļi un ienaidnieki lauku sēt, lauku saimniecība senatnē un mūsdienā, gadalaiku maiņa uz lauka un dārzā, zemnieku tirdziņš un vecmāmiņas sagatavotie krājumi ziemai utt.
Šobrīd ir noslēgusies konkursa pirmā kārta, konkursa laureātu saraksts publicēts BJC mājas lapā www.liepajasbjc.lv (http://www.liepajasbjc.lv/index.php?id=1)
Konkursa darbus Liepājā vērtēja žūrijas komisija, kurā šogad bija mākslinieks, profesors Aldis Kļaviņš, mākslinieks Andris Millers, mākslas profesore Inta Klāsone un māksliniece Solvita Spirģe-Sēne. Žūrija atlasīja 21 vizuālās mākslas darbus un 13 vizuāli plastiskos mākslas darbus, kuri tika nogādāti uz otro atlases kārtu Rīgā, no kuriem labākos izvēlēsies izstādei Čehijā. „.
Iepriekšējā gadā no Liepājas uz Lidici Čehijā aizceļoja seši Liepājas bērnu darbi.

Lidice ir ciemats Čehijā, kuru II Pasaules kara laikā pilnīgi iznīcināja. Lai pieminētu šo faktu, 42.reizi šajā ciematā tiek rīkota starptautiska bērnu mākslas izstāde par bērnu dzīvi un visu, kas ar to saistīts. Aicināti piedalīties visas pasaules bērni un jaunieši no 4–16 gadu vecumam ar saviem zīmējumiem, gleznojumiem, vizuāli plastiskās mākslas darinājumiem. Izstādi organizē Čehijas Republika sadarbībā ar UNESCO
Izstādi ikviens interesents aicināts apskatīt no 27. janvāra līdz 1. martam LBJC „Vaduguns”.

Gunta Jākobsone,
sabiedrisko attiecību speciāliste,
mob.t.29106561
guntaj@dome.liepaja.lv
www.lip.lv


Seko mums

Iesakām

moodle.liepaja.edu.lv

registrs.liepaja.edu.lv

lip.lv/pieteikties

soma.lv

liepaja.lv izm.gov.lv visc.gov.lv visc.gov.lv