Noslēdzies pilsētas vizuālās mākslas konkurss ”Trejdeviņas saules lec”

Noslēdzies pilsētas vizuālās mākslas konkurss ”Trejdeviņas saules lec”

Šonedēļ noslēgusies pilsētas vizuāli plastiskās mākslas konkursa “Trejdeviņas saules lec” pirmā kārta. Konkursu organizē Liepājas Bērnu un jaunatnes centrs (LBJC) sadarbībā ar IZM Valsts izglītības satura centru, tas veltīts Latvijas dalības Eiropas Savienībā 10 gadu jubilejai un Latvijas prezidentūrai ES Padomē 2015.gadā. Konkursa dalībnieki bija aicināti pētīt saules zīmi, simbolu, jēdzienu ES dalībvalstu tautu etnogrāfijā, folklorā un kultūrā (mākslā, literatūrā, arhitektūrā u.c.), iegūtās atziņas realizējot vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas darbos. Visi laureāti mīļi aicināti 27.martā Liepājas Bērnu un jaunatnes centra struktūrvienībā “Vaduguns” (Kungu iela 7), plkst. 16.00 uz laureātu apbalvošanas pasākumu, kur būs apskatāmas arī 10 tērpu kolekcijas no Liepājas Bērnu un jaunatnes centra un Liepājas pilsētas izglītības iestādēm.


Konkursa rezultāti apskatāmi http://www.liepajasbjc.lv/index.php?id=1
Izstāde “Trejdeviņas saules lec” apskatāma LBJC “Vaduguns” līdz 10. aprīlim.
Šogad konkursam iesniegti vairāk kā 200 darbi.

Izstāde šogad izceļas ar to, ka tajā ir daudz lietišķās mākslas darbi. Darbus vērtēja
žūrija, kuras sastāvā bija arī Liepājas Universitātes Datordizaina 3. kursa studenti Jānis Eidiņš un Vita Grāvelsiņa. Kā galvenie žūrijas locekļi tika pieaicināti Liepājas Universitātes mākslas profesore Inta Klāsone, mākslinieks Andris Millers un jaunā māksliniece Solvita Spirģe-Sēne.
Labākie vizuālās mākslas un vizuāli plastiskās mākslas darbi tālāk dodas uz konkursu Talsos uz 2. kārtu 25. aprīlī. Darbus Talsos vērtēs VISC veidota žūrija, kuri labākos darbus atlasīs uz konkursa 3. Latvijas kārtu.
27. martā pasākumā LBJC "Vaduguns" ir pieteikušās 10 tērpu kolekcijas no Liepājas Bērnu un jaunatnes centra un Liepājas pilsētas izglītības iestādēm.

Gunta Jākobsone,
sabiedrisko attiecību speciāliste,
mob.t.29106561
guntaj@dome.liepaja.lv
www.lip.lv


Seko mums

Iesakām

moodle.liepaja.edu.lv

registrs.liepaja.edu.lv

lip.lv/pieteikties

soma.lv

liepaja.lv izm.gov.lv visc.gov.lv visc.gov.lv