Bērnudārza „Pienenīte” rekonstrukcijas darbi tuvojas noslēgumam

Bērnudārza „Pienenīte” rekonstrukcijas darbi tuvojas noslēgumam

Rekonstrukcijas darbi bērnudārzā “Pienenīte” Karostā pamazām tuvojas noslēgumam – to plānots nodot ekspluatācijā līdz 30. novembrim. Paveikti lielākā daļa āra darbu, celtnieki kopā ar dizaineriem turpina iekštelpu labiekārtošanu.
Bērnudārzs jau šobrīd ieguvis pavisam jaunu izskatu, veidojoties par dizaina ziņā atšķirīgu pirmsskolas izglītības iestādi pilsētā. Tikko pabeigts bērnudārza jaunais korpuss, kura sienas un arī apkārtējo vidi vizuāli papildina oriģināli veidoti koku attēli.


Jaunās ēkas noformējumu veikusi SIA „Būvprojektu Vadība” arhitekte Ingūna Stepānova. Vecajai ēkai ir nomazgāta vecā krāsa un atjaunota ēkas fasāde.
Abām bērnudārza ēkām uzlikti jumti, ielikti logi un ārdurvis, izbūvētas iekšējās komunikācijas - ūdensvads, kanalizācija, elektrība, apkures un ventilācijas sistēmas. Pabeigta arī stiklotā pārejas galerija no vecās ēkas uz jauno.
Šobrīd celtnieki turpina iekšdarbus - sienu apmetuma, griestu konstrukciju veidošanu, izbūvē iekšējās un ārējās kāpnes, flīzē grīdas un sienas. Iekštelpu dizains top sadarbībā ar Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolas šī gada absolventi Beatrisi Dzērvi, kura veidojusi iekštelpu dizainu arī Liepājas bērnu mākslas skolai.
Notiek arī teritorijas labiekārtošana - uzbūvēts jauns žogs , renovēta saimniecības ēka un atjaunotas lapenes, notiek celiņu izveidošana un bruģēšana. Jaunajā sporta laukumā tiek ieklāts mīkstais gumijas segums. PII "Pienenīte" ir trešais bērnudārzs Liepājā, kur tiks izbūvēts sporta laukums ar mīksto gumijas segumu, kas nozīmē papildus drošību bērnudārza mazuļiem.
Projekta „Liepājas pirmsskolas izglītības iestādes „Pienenīte” infrastruktūras uzlabošana” (vienošanās Nr. 3DP/3.1.3.4.0/13/IPIA/VRAA/014/067) rezultātā tiks uzbūvēta jauna ēka ar 120 vietām, pārejas galerija, siltināta un renovēta esošā ēka. Šajā pirmsskolas iestādē pirmo reizi būs grupiņa arī pusotru gadu veciem bērniem ar jaunām telpām un atbilstošu vidi. Bērnudārzā būs pavisam 156 vietas, kas ir par 96 vietām vairāk nekā pirms tā rekonstrukcijas uzsākšanas. Plānots izveidot arī deviņas jaunas darba vietas.
Celtniecību un vecās ēkas renovāciju veic firma „UPTK”.
PII „Pienenīte” bija izvietota trīs ēkās, kuras nodotas ekspluatācijā 1950.gadā. Ēkas celtas pirms 63 gadiem, pirms bērnudārza šeit bija karaspēka daļas noliktavas.
Projekta kopējās izmaksas ir EUR 1 662 638, tai skaitā ERAF finansējums un valsts budžeta dotācija EUR 1 197 288.

Gunta Jākobsone,
sabiedrisko attiecību speciāliste,
mob.t.29106561
guntaj@dome.liepaja.lv
www.l


Seko mums

Iesakām

moodle.liepaja.edu.lv

registrs.liepaja.edu.lv

lip.lv/pieteikties

soma.lv

liepaja.lv izm.gov.lv visc.gov.lv visc.gov.lv