Vērtē skolu gatavību jaunajam mācību gadam

Vērtē skolu gatavību jaunajam mācību gadam

Šonedēļ Izglītības pārvaldes speciālistu komisija pārvaldes vadītājas Ludmilas Molčanovas vadībā apmeklē pilsētas skolas, lai izvērtētu, cik tās gatavas jaunajam mācību gadam un skolēnu uzņemšanai 1. septembrī. 20. augustā ar Liepājas 8. vidusskolā paveikto iepazinās arī Domes priekšsēdētāja vietnieks Vilnis Vitkovskis.
Kā pārliecinājās Izglītības pārvaldes speciālisti, lielākajā daļā skolu remontdarbi tuvojas noslēgumam vai jau pabeigti, tās ir sagatavotas skolēnu uzņemšanai. Kā galvenā prioritāte tika vērtēta skolēnu drošība, uzmanība tika pievērsta arī mācību kabinetu iekārtojumam, sporta zālēm, palīgtelpām, skolēnu ēdināšanas grafikam utt. Komisija ar skolu vadību arī pārrunāja tuvākajā nākotnē visvairāk nepieciešamos darbus turpmākai mācību vides uzlabošanai.


Liepājas 8. vidusskolā kapitāli izremontētas trīs klašu telpas, iegādātas jaunas žalūzijas logiem un tāfeles. Izkrāsoti un atsvaidzināti arī gaiteņi, salabotas tualetes, uzlabots grīdas segums medicīnas kabinetam, iegādāti 100 jauni krēsli aktu zālei utt. Domes priekšsēdētāja vietnieks Vilnis Vitkovskis ar skolas direktori Jevgeņiju Mickeviču pārrunāja arī jauno projektu par specializēto futbola klasi 8. vidusskolā – pirmo gadu mācības 5. klasē šeit uzsāks labākie jaunie futbolisti arī no citām pilsētas skolām.
Draudzīgā aicinājuma Liepājas 5. vidusskolā šogad lielākoties veikts kosmētiskais remonts – klašu telpās atjaunots vecais koka grīdas segums un sienas paneļi, nokrāsotas sienas, aizkari nomainīti pret žalūzijām, izremontēta arī skolotāju istaba utt.
Liepājas 7. vidusskolā nomainīts savu laiku nokalpojušais grīdas segums visā ēkas pirmajā stāvā – gaitenī un ēdnīcā.
Patīkamas pārmaiņas bija redzamas J. Čakstes 10. vidusskolas piebūves ēkā , kur par iestādes uzturēšanas izdevumiem nomainīts un atjaunots grīdas segums 180 kvadrātmetru platībā 2. stāvā trim klasēm un skolotāju istabai.
Kā pārliecinājās komisija, vieni no apjomīgākajiem remontdarbiem vēl pilnā sparā rit Liepājas 12. vidusskolā K.Valdemāra ielā 35/37 – rūpējoties par skolēnu drošību, tur atjauno visu novecojušo elektroapgādes sistēmu. Kā sola celtnieki, līdz augusta beigām viņi savu darbu būs pabeiguši.
A.Puškina 2. vidusskolā ar skolas atbalstītāju un vecāku atbalstu tapusi jauna rotaļu istaba ar gaismas galdu, nosiltināti griesti bibliotēkai, labiekārtots informātikas kabinets, nolakota sporta zāles grīda, septiņos kabinetos pievienoti video projektori, paveikti citi darbi. Pilnīgi no jauna atjaunota arī ieeja skolā, tiek īstenots arī iesāktais dabas zinību projekts. Jau trešo gadu skola veiksmīgi sadarbojas ar A/s „Privatbank” – šogad ar bankas atbalstu izremontēts un aprīkots atkal viens jauns mācību kabinets.
Šovasar tiek turpināta iesāktā izglītības iestāžu iekštelpu remontu programma un bērnudārzu labiekārtošana, kuras ietvaros no pašvaldības budžeta piešķirts 682 723 eiro. Papildus remontiem tiek izlietota arī lielākā daļa no energoefektivitātes pasākumu rezultātā ieekonomētās naudas - 186 293 eiro, kā arī izglītības iestāžu pašu līdzekļi.
Šonedēļ komisija jau apmeklējusi desmit no 15 pilsētas vispārizglītojošām skolām, pieņemšana turpināsies līdz augusta beigām.
Gunta Jākobsone
Liepājas pilsētas Izglītības pārvalde
sabiedrisko attiecību speciāliste
Adrese: Uliha ielā 36, LV-3401, Liepāja
Tālrunis: 29106561
E-pasts: gunta.jakobsone@lip.lv, guntaj@dome.liepaja.lv


Seko mums

Iesakām

moodle.liepaja.edu.lv

registrs.liepaja.edu.lv

lip.lv/pieteikties

soma.lv

liepaja.lv izm.gov.lv visc.gov.lv visc.gov.lv