Skolās ceļ godā ķirbi un citus veselīgus Latvijas produktus

Skolās ceļ godā ķirbi un citus veselīgus Latvijas produktus

Novembrī vairākās Liepājas skolās pēc ēdināšanas uzņēmums SIA “Māras Lācis” iniciatīvas notika veselīgo ēdienu dienas, lai degustācijās parādītu skolēniem, cik daudzveidīgus un garšīgus ēdienus var pagatavot no veselīgiem produktiem – pupiņām, biezpiena, ķirbja, kartupeļiem u.c.


Liepājas Valsts 1. ģimnāzijā notika pupiņu diena, kurā bez latviešu tradicionālās pupiņu zupas un sautējuma varēja nogaršot arī paelju, sautējumus, salātus, ceptas sviesta pupiņas u.c.
Liepājas 15. vidusskolā notika ķirbju diena, kurā veselīgā un Latvijā lielākā oga tika pasniegta desmit dažādos veidos – pankūkās, kotletēs, salātos, saldajos ēdienos. Vislielākā piekrišana bija ķirbja uzpūtenim, krēmam, plātsmaizei un arī kaltētiem ķirbju “čipsiem”. Kā pastāstīja uzņēmuma galvenā tehnoloģe Iveta Kņūtiņa, iepriekš mēģinājums piedāvāt skolēniem ikdienas ēdienkartē ķirbju biezzupu nav guvis atsaucību.
Savukārt Liepājas 3. pamatskolā notika biezpiena diena, kurā skolēni tika iepazīstināti ar biezpiena ēdienu bagātīgo un gardo klāstu.
Liepājas 7. vidusskolā kartupeļu dienā degustācijai bija pagatavoti 15 kartupeļu ēdieni - omletes, plācenīši, kotletes, pankūkas, pildīti kartupeļi utt.
Liepājas Izglītības pārvaldes uztura speciāliste Vija Udarska atzīst, ka šāda ēdinātāju iniciatīva ir slavējama, jo skolēni veselīgā uztura dienās labprāt nogaršo arī ikdienā neredzētus ēdienus, atzīstot, ka tie ir garšīgi. “Ļoti liela nozīme ir tam, kādi ēdināšanas paradumi veidojušies ģimenē, skolā pieradināt bērnus pie veselīga uztura ir jau daudz grūtāk, atzīst ēdināšana speciāliste.
Tematiskās ēdienu dienas skolās notiek pirmo reizi, tās plānots turpināt, lai bērnu iecienītākos veselīgos ēdienus iekļautu arī ikdienas ēdienkartēs.




Gunta Jākobsone
Liepājas pilsētas Izglītības pārvalde
sabiedrisko attiecību speciāliste
Adrese: Uliha ielā 36, LV-3401, Liepāja
Tālrunis: 29106561
E-pasts: gunta.jakobsone@lip.lv, guntaj@dome.liepaja.lv


Seko mums

Iesakām

moodle.liepaja.edu.lv

registrs.liepaja.edu.lv

lip.lv/pieteikties

soma.lv

liepaja.lv izm.gov.lv visc.gov.lv visc.gov.lv