Sacentīsies koka mašīnu skriešanā un buru laivu pūšanā

Sacentīsies koka mašīnu skriešanā un buru laivu pūšanā

21. novembrī plkst. 13.00 Liepājas Bērnu un jaunatnes centra struktūrvienībā "Laumiņa" jau sesto gadu pēc kārtas notiks koka mašīnu skriešanās un buru laivu pūšanas sacensības, kurās piedalās skolēni no 5. līdz 9.klasei.


Sacensību mērķis ir popularizēt skolēnu tehnisko jaunradi, attīstīt bērnu un jauniešu vispārējās tehniskās zināšanas un profesionāli novērtēt dalībnieku prasmes un iemaņas. Sacensībās piedalīsies ap 30 dalībniekiem no Liepājas skolām, ir uzaicināti arī viesi no Talsu BJC un Pāvilostas.
"Mašīnas un laiviņas skolēni izgatavo darbmācības stundu laikā skolās, kā arī LBJC kokapstrādes, kuģu modeļu un raķešu modeļu pulciņa nodarbību laikā," informē tehniskās jaunrades metodiķe Dace Tetere. Mašīnas tāpat kā laivas tiek izgatavotas no koka, tām jābūt ar precīzu svaru, garumu un platumu, pirms sacensībām notiek kontroles mērījumi un svēršana. Sacensības notiek starp modeļiem, kuri pamatā izgatavoti no koka - mašīnīšu enerģijas avots ir Zemes gravitācijas spēks, neizmantojot nekādus citus ārējus enerģijas avotus. Savukārt buru laiviņu sacensībās enerģijas avots ir paša dalībnieka plaušu spēks.
"Koka mašīnas tiks ripinātas pa slīpu dēli, un par uzvarētāju kļūs sacensību dalībnieks, kura auto visātrāk sasniegs aptuveni 12 metru garās trases finišu. Laiks tiks fiksēts elektroniski, tiklīdz spēkrats šķērsos finiša līniju". Tiks vērtēts ne tikai mašīnītes braukšanas ātrums, bet arī izskats un dizains. Savukārt buru laivas tiks pūstas pa 3 metrus garām ar ūdeni piepildītām trasēm, laiks tiks fiksēts ar hronometru. Labākie sacentīsies finālā.
Uzvarētāji tiks apbalvoti ar diplomiem un saldumu balvām.


Gunta Jākobsone
Liepājas pilsētas Izglītības pārvalde
sabiedrisko attiecību speciāliste
Adrese: Uliha ielā 36, LV-3401, Liepāja
Tālrunis: 29106561
E-pasts: gunta.jakobsone@lip.lv, guntaj@dome.liepaja.lv


Seko mums

Iesakām

moodle.liepaja.edu.lv

registrs.liepaja.edu.lv

lip.lv/pieteikties

soma.lv

liepaja.lv izm.gov.lv visc.gov.lv visc.gov.lv