Viena diena “TV Kurzeme”

Viena diena “TV Kurzeme”

Visā Latvijā februārī notika Ēnu diena, kurā arī Draudzīgā aicinājuma Liepājas 5. vidusskolas 11. klases skolniece Diāna Urbāne devās "ēnot" SIA “TV Kurzeme” žurnālisti Lauru Drēziņu un iepazina televīzijas darbinieku ikdienu.Diāna dalās savos iespaidos par šo dienu:


"Mana ēnu diena sākās pulksten 10, kad ierados “TV Kurzeme” studijā. Man izrādīja telpas, pastāstīja ar ko katrs nodarbojas. Aprunājos ar žurnālistēm Inesi Ķesteri un Lauru Drēziņu.
Biju domājusi, ka televīzijas telpas būs plašas, moderni aprīkotas kā citās populārās televīzijās, taču tā nemaz nav, kā sākumā biju iedomājusies. Īstenībā arī ne tik plašās telpās var izveidot labas, kvalitatīvas ziņas. “TV Kurzeme” strādā tikai četras žurnālistes un divi operatori. Ikdienā nākas veidot raidījumus par dažādām tēmām.
Uzdevu vairākus sev interesējošus jautājumus žurnālistēm. Uzzināju, ka nemaz nav tik svarīgi iegūt žurnālista izglītību, bet svarīgas ir dotības un prasmes, piemēram, komunikācijas, atjautības, reakcijas ātrums u.c. Žurnālistam ir jābūt drosmīgam, labi jāsaprotas ar cilvēkiem, nedrīkst baidīties darīt savu darbu, jābūt lielām darba spējām. Televīzijā strādajot ir jābūt labai dikcijai, runātspējai.
Pēc sarunām, kopā ar operatoru Elviju Puķēvicu un žurnālisti Lauru Drēziņu devāmies uz Liepājas teātri, kur bija jāveic intervijas ar “Zelta Pods” režisoru un aktieriem Rolandu Beķeri un Aneti Berķi, kā arī uzfilmēt kadrus no jaunās izrādes.
Bija interesanti no malas vērot, kā notiek šīs intervijas, kā žurnāliste iejūtas intervijā, uzdod jautājumus un komunicē ar intervējamajiem cilvēkiem.
Vēlāk atgriezāmies “TV Kurzeme” telpās, kur varēju redzēt, kā rediģē uzfilmētos kadrus un ierunā tekstu. Kā arī redzēt kā notiek telefona intervija. Man bija lieliska iespēja kopā ar žurnālisti Lauru Drēziņu studijā ierunāt vakara ziņas.
Manuprāt, diena bija aizraujoša un arī ieguvu daudz noderīgu un jaunu pieredzi."

Diāna Urbāne,
Liepājas BJC jauno žurnālistu pulciņa dalībniece


Seko mums

Iesakām

moodle.liepaja.edu.lv

registrs.liepaja.edu.lv

lip.lv/pieteikties

soma.lv

liepaja.lv izm.gov.lv visc.gov.lv visc.gov.lv