Mūsdienīga mājturības un tehnoloģiju olimpiāde zēniem

Mūsdienīga mājturības un tehnoloģiju olimpiāde zēniem

Lai rosinātu interesi par mājturības un tehnoloģiju priekšmetu zēniem, padziļinātu un paplašinātu skolēnu zināšanas, kā arī lai attīstītu praktiskās un radošās iemaņas, 26.februārī Liepājas 8.vidusskolā skolotāja Jāņa Rudzīša vadībā norisinājās mājturības un tehnoloģiju olimpiāde kokapstrādes tehnoloģijās, kurā kopumā piedalījās 33 skolēni.


Tajā tika pārbaudīti 6. – 9.klašu zēnu zināšanas uzturmācības, metālapstrādes, kokapstrādes, grafiskās valodas, mājsaimniecības un materiālmācības jomās. Pirmo reizi bija iekļauti inovatīvi uzdevumi, izmantojot modernās informācijas tehnoloģijas – audio, video un attēlu projekcijas teorētiskajā daļā. Praktiskajā daļā 6. – 7.klašu jaunieši pirmo reizi no koka veidoja apģērba aksesuārus – tauriņus, savukārt 8. – 9.klašu zēni veidoja stilizētus krēslus. Puišus sagatavoja, darbus vērtēja un skaitīja punktus Liepājas skolu pedagogi.
Arī Liepājas pilsētas mājturības un tehnoloģiju skolotāju metodiskās apvienības vadītāja Selita Novicka uzsver, ka informācijas tehnoloģiju klātesamība izglītības sistēmā ir loģisks, mūsdienienīgs un nepieciešams solis. Mājturībā, kā prasmju priekšmetā, ir nepieciešamas šādas olimpiādes, lai varētu izvērtēt audzēkņu spējas veikt akadēmiskās zināšanas, kā arī pārbaudīt viņu prasmes, darbojoties ar tehnoloģijām un materiāliem.

Uzvarētāji 6. – 7.klašu grupā:
1.vieta – Roberts Smotkins (J.Čakstes Liepājas 10.vidusskola, skolotājs Hardijs Kulmanis)
2.vieta – Lūkass Teofils Valcis (Liepājas Valsts 1.ģimnāzija, skolotājs Renarts Purmalis)
3.vieta – Daniels Zanke (J.Čakstes Liepājas 10.vidusskola, skolotājs Hardijs Kulmanis)

Uzvarētāji 8. – 9.klašu grupā:
1.vieta – Mārtiņš Kuncītis (Liepājas 15.vidusskola, skolotāja Ina Sproģe)
2.vieta – Vadislavs Naņaks (Liepājas pilsētas 12.vidusskola, skolotāja Tatjana Perčatkina)
3.vieta – Markus Strela (Liepājas 15.vidusskola, skolotāja Ina Sproģe)


Seko mums

Iesakām

moodle.liepaja.edu.lv

registrs.liepaja.edu.lv

lip.lv/pieteikties

soma.lv

liepaja.lv izm.gov.lv visc.gov.lv visc.gov.lv