Čehu jaunieši viesojas J.Čakstes 10. vidusskolā

Čehu jaunieši viesojas J.Čakstes 10. vidusskolā

Turpinās Comenius divpusējās partnerības projekts un jau otro reizi pie J.Čakstes Liepājas 10.vidusskolas skolēniem no 2015.gada 17.-27.februārim viesojās Čehijas Republikas Pribram pilsētas jaunieši. Lai turpinātu darbu pie projekta tēmas ,,Brīvība un tiesības totalitārajos režīmos Latvijā un Čehijā’’ latviešu un čehu skolēni devās uz Rīgu, lai piedalītos nodarbībās ,,Izstaigā Stūra māju’’, ,,Uz barikādēm’’, kā arī apmeklēja mūsu gaismas pili – Nacionālo bibliotēku.


Liepājā , sadarbībā ar Latvijas Okupācijas muzeju, projekta dalībnieki iepazinās ar Baltijas ceļa norisi, kā arī devās uz Rožu laukumu, lai izveidotu savu Baltijas ceļu. Šo zibakciju skolēni izvēlējās veltīt Ukrainas atbalstam , un tajā izdevās iesaistīt arī garāmgājējus.
Vairākas nodarbības notika skolā. Vienu no tām vadīja vēstures skolotāja Irisa Otrupe un tās tēma bija veltīta cilvēku izvēlei totalitāros režīmos :,, Pretoties , sadarboties vai vienkārši dzīvot.’’ Skolēni strādāja grupās, diskutēja un izteica savu viedokli.
Protams, čehu jaunieši iepazinās arī ar Liepāju, latviešu kultūru un tradīcijām. Kopā ar mūsu skolēniem viņi apmeklēja Svētās Trīsvienības katedrāli un noklausījās ērģeļmūzikas koncertu tajā, ,,Namīnā” iesaistījās folkloras grupas ,,Atštaukas’’ vadītajos rituālos un godos, kā arī apmeklēja Jūras spēku Mācību centru un Baltijas valstu Ūdenslīdēju centru Karostā.
Secinājums ko izteica gan čehu, gan mūsu skolas jaunieši: ,, Tās bija vienas no aizraujošākajām mūsu dzīves dienām.’’
J.Čakstes Liepājas 10.vidusskolas skolēni ar nepacietību gaida jaunu tikšanos ar čehu jauniešiem, jo no 23.marta līdz 31.martam projekts turpināsies nu jau Čehijā.

Irisa Otrupe

Vēstures un sociālo zinību skolotāja


Seko mums

Iesakām

moodle.liepaja.edu.lv

registrs.liepaja.edu.lv

lip.lv/pieteikties

soma.lv

liepaja.lv izm.gov.lv visc.gov.lv visc.gov.lv