No Beļģijas ar uzvaru

Emiļa Melngaiļa Liepājas Mūzikas vidusskolas bigbends turpina kalt panākumus un no 63. Eiropas jauniešu mūzikas konkursfestivāla, kas notika Nērpeltes pilsētā Beļģijā, pārbraucis ar medaļu un diplomu par 1. vietu džeza ansambļu un bigbendu grupā.


Tas ir viens no bigbenda lielākajiem panākumiem, jo 1. vieta (šajā konkursā nav "Grand Prix" balvas) gūta prestižā festivālā ar senām tradīcijām, kurā dažādās instrumentu grupās piedalījās 88 jauno mūziķu kolektīvi ar kopā aptuveni 2500 dalībnieku. Liepājas bigbends konkursā bija vienīgais dalībnieks no Latvijas.
Melngaiļskolas bigbends konkursā Beļģijā uzstājās 1. maijā un izpildīja Herbija Henkoka "Chameleon", Benija Golsona "Killer Joe", Džo Zavinula "Birdland" un Ritvara Garozas skaņdarbu "Nr.1". Mūziķu uzstāšanos vērtēja kompetenta žūrija no visas pasaules. Tās detalizētu vērtējumu bigbends rakstiski saņems vēlāk, taču uzreiz pēc konkursa vērtētāji bigbendu ļoti saslavējuši – pastāsta mūzikas skolas projektu vadītāja Irita Kalēja. Žūrija izteikusi gandarījumu, ka bigbends tiešām spēlē džeza mūziku, nevis ir pūtēju orķestris, kas tikai spēlē džezam aranžētu mūziku. Tāpat komplimentus saņēmis arī bigbenda vadītājs Jānis Ivuškāns par to, ka viņš nevis diriģē, bet vada kolektīvu, norādot tikai vajadzīgos akcentus. Protams, esot saņemti arī ieteikumi, piemēram, par aranžējumiem, kurus Jānis jau tūdaļ ņēmis vērā, tās pašas dienas vakarā laureātu konkursā pamainot viena skaņdarba izskaņu. 3. maijā bigbends piedalījies sponsoru koncertā un brīvajās dienās devies ekskursijā uz Briseli un Amsterdamu.
I. Kalēja teic, ka jaunajos mūziķos pirms konkursiem jau vairs tikpat kā nejūt uztraukumu, jo viņi pieraduši uzstāties un ir savstarpēji saliedējušies. "Vislielākais gandarījumus, ka viņi ar saviem instrumentiem un mūziku dzīvo," bilst bigbenda krustmāte un pastāsta, ka viņi spēlējuši, gan braucot autobusā, gan uz ielas, gan festivāla vietā un ka radušies pat atbalstītāji, kas džeza mūzikas pavadījumā labprāt dejojuši.
Ar labām emocijām konkursā un ārzemēs gūtajiem iespaidiem bigbends atgriezies apņēmības pilns turpināt pilnveidoties un piedalīties sarīkojumos. Beļģijā saņemts uzaicinājums piedalīties konkursā Ungārijā, un kolektīvs arī lolo ieceri doties koncertturnejā.


Seko mums

Iesakām

moodle.liepaja.edu.lv

registrs.liepaja.edu.lv

lip.lv/pieteikties

soma.lv

liepaja.lv izm.gov.lv visc.gov.lv visc.gov.lv