Ghetto Startup uzvarētāji piedāvā pasaulē mazāko pilotējamo lidaparātu

Ghetto Startup uzvarētāji piedāvā pasaulē mazāko pilotējamo lidaparātu

Kādu biznesu var uzsākt latviešu vidusskolnieki? Kā būtu ar pasaulē mazāko pilotējamo lidaparātu? Ghetto Startup fināla uzvarētāji - Liepājas Raiņa 6. vidusskolas skolēni Elviss Straupenieks, Jānis Spoģis un Valters Piļķis tieši to izdarīja. 8. maijā konkursa finālā komanda satricināja skatuvi un ieguva 2000 eiro naudas balvu projekta “AirBoard” realizācijai.


Elviss Straupenieks, kas ir idejas autors, izpildītājs un zinātniskās izpētes veicējs, mācās 10. a klasē. Savukārt 11. a klases skolēni Valters Piļķis un Jānis Sproģis ir Elvisa komandas biedri produkta popularizēšanā, mārketingā, projekta vadībā un prezentēšanā.  
Ghetto Startup 2015. gada projektā piedalījās 172 komandas. Nebija viegli ne komandām, ne žūrijas pārstāvjiem pusfinālos, kuri deva iespēju spēcīgākajām idejām doties uz lielo finālu Rīgā. 7. maijā komandas ieradās LU Ekonomikas un vadības fakultāte, kurā aizvadīja darbīgas 24 stundas.
Ghetto Startup ir Ghetto veidots biznesa ideju konkurss, kas veicina jauniešus piedalīties sava projekta izstrādē, kura laikā jaunieši no visas Latvijas sacenšas par galveno balvu – iespēju tikt uz konkursa finālu Rīgā un 2000 eiro sava projekta tālākajai attīstībai.
AirBoard ir vertikālās pacelšanās lidaparāts kā helikopters, bet aizņems 1/10 no telpas. Tas apvieno izcilu dizainu un funkcionalitāti no moderna Segway un produktivitāti no industriālās klases helikoptera. AirBoard tiek kontrolēts ar cilvēka svara svārstībām tā pat kā Segway, tas lido, pateicoties četriem aptverošiem propelleriem. Idejas mērķis ir paātrināt pirmās nepieciešamības transporta operatīvo piekļuvi nepieejamās un ekstrēmās vidēs, kā arī samazināt ostu loča kuģu izdevumus par 68 miljoniem dolāru katru gadu.
Drīzumā būs iespēja vērot pasākuma norisi arī televīzijā. Vairāk par AirBoard projektu mājaslapā.
Roberts Rožkalns,

Liepājas Raiņa 6. vidusskolas direktora vietnieks


Seko mums

Iesakām

moodle.liepaja.edu.lv

registrs.liepaja.edu.lv

lip.lv/pieteikties

soma.lv

liepaja.lv izm.gov.lv visc.gov.lv visc.gov.lv