Gūst panākumus konkursā „Vēsture ap mums"

Jau 14 gadus pēc kārtas noris konkurss "Vēsture ap mums"- starptautisks skolēnu radošo un pētniecisko darbu konkurss. Konkursu Latvijā rīko Vēstures skolotāju biedrība sadarbībā ar starptautisko Eustory tīklu (Eustory – History Network of Young Europeans). Labus panākumus šogad konkursā sasniedza Liepājas Valsts 1.ģimnāzijas 8.a klases skolniece Aiva Tālberga (darba vadītāja Baiba Mackiala), kura konkursam pieteica darbu par savas dzimtas šujmašīnu un ieguva augsto 3. vietu.

Konkursa mērķis ir veicināt skolēnu interesi par Latvijas vēsturi, kā arī kritiskās domāšanas, avotu analīzes prasmju un radošo spēju attīstīšana.
Konkursa iniciators Eiropas mērogā ir Kerbera fonds (Körber Stiftung)Vācijā. Ar Kerbera fonda atbalstu ir nodibināts Eustory – organizāciju tīkls, kas šobrīd aptver 24 Eiropas valstis. Konkursa patrons Latvijā ir Valsts prezidents Andris Bērziņš.
Konkursā var piedalīties jaunieši no 10 līdz 21 gada vecumam, sacenšoties savā starpā četrās vecuma grupās. Konkursa tēma šajā gadā bija „Pieskāriens vēsturei. Lietas – pagātnes liecinieces”.
Šogad konkursā tika iesūtīti 123 darbi, kurus rakstījuši 134 skolēni.
2015. gada 23. maijā Rīgas Latviešu biedrības nama Baltajā zālē notika noslēguma sarīkojums. Konkursa patrons Valsts prezidents Andris Bērziņš svinīgajā ceremonijā apsveica konkursa dalībniekus un apbalvoja pirmo trīs vietu ieguvējus. Kā katru gadu, arī šoreiz skolēniem tika dāvinātas dažādu izdevniecību un muzeju balvas.


Seko mums

Iesakām

moodle.liepaja.edu.lv

registrs.liepaja.edu.lv

lip.lv/pieteikties

soma.lv

liepaja.lv izm.gov.lv visc.gov.lv visc.gov.lv