"Ģimenes svētkos Liepājā" ieskandina dziesmu un deju svētkus

29. un 30. maijā risinājās "Ģimenes svētki Liepājā", kurus tradicionāli rīkoja Liepājas Bērnu un jaunatnes centrs. Svētki bija gan skaists noslēgums mācību gadam, gan ieskaņas pasākums XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem.29. maijā ar skolu koru sadziedāšanos pie Liepājas Universitātes svētki aizsākās, piedaloties arī virsdiriģentam Intam Teterovskim.

Liepājas Universitātes kāpnes par improvizētu skatuvi izmantoja 16 pilsētas skolu kori, izpildot tās dziesmas, ar kurām viņi pieskandinās dziesmu un deju svētkus. Ar savu repertuāru no skolēnu svētkiem klausītājus iepazīstināja arī Liepājas Bērnu un jaunatnes centra un Emiļa Melngaiļa mūzikas vidusskolas bērnu un jauniešu pūtēju orķestris "Liepāja". Vakara noslēgumā diriģents I. Teterovskis kopā ar dziedātāju Ievu Dreimani ikkatru aicināja dziedāt līdzi labi pazīstamām dziesmām.

Sestdien "Ģimenes svētki" ar devīzi "Riti raiti rotaļā" iesākās ar neierastām sporta sacensībām - "Stikla skrējienu Liepājā". SIA "Eko Kurzeme" un AS "Latvijas Zaļais punkts" organizētās sacensību mērķis bija popularizēt stikla šķirošanu un atbildīgu attieksmi pret vidi, portālu informē organizatori.
Reģistrējoties sporta skrējienam, kā "dalības maksa" no katra komandas dalībnieka tika prasīta kāda stikla pudele vai burka, kas bija jāiemet Runājošajā stikla šķirošanas konteinerā, novēroja portāls. Pēc veiksmīgas reģistrēšanās dalībniekiem divu stundu laikā bija jānofotografējas pie vismaz desmit stikla šķirošanas konteineriem, kas atrodas Liepājā.

Jūrmalas parkā no Gulbju dīķīša līdz Bērnu rotaļu laukumam notika radošās darbnīcas, izstādes, dejotāju un dziedātāju koncerti, teātru kolektīvu uzstāšanās, modes kolekciju demonstrējumi, vokāli-instrumentālo ansambļu uzstāšanās, skeitbordistu sacensības skeitparkā, BMX un INLINE paraugdemonstrējumi. Jūrmalas parka alejā bija iespēja aplūkot Leļļu izstādi, kuru veidojuši Liepājas pilsētas pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņi kopā ar vecākiem un skolotājiem.


Ģimenes svētku ietvaros, kā arī gatavojoties XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, norisinājās Kurzemes novada bērnu un jauniešu folkloras kopu liels sarīkojums: rotaļu, danču un spēļu programmas "Riti raiti rotaļā" modelēšanas pasākums, interaktīva folkloras kopu darbošanās, folkloras konkursu laureātu koncerts. Folkloras kopas demonstrēja rotaļu programmas "Riti raiti rotaļa" modelēšanas koncertu gan Valsts izglītības centra žūrijai, gan skatītājiem.

Ģimenes svētku pasākumā notika arī tradicionālais svētku gājiens, kas sākās pie Liepājas teātra un noslēdzās parkā.

Pasākuma noslēgums, nelabvēlīgo laikapstākļu dēļ šoreiz notika koncertdārzā "Pūt, vējiņi".


Seko mums

Iesakām

moodle.liepaja.edu.lv

registrs.liepaja.edu.lv

lip.lv/pieteikties

soma.lv

liepaja.lv izm.gov.lv visc.gov.lv visc.gov.lv