Liepājā viesojas roboti Lenijs un Zipijs

Liepājā viesojas roboti Lenijs un Zipijs

13.oktobrī plkst.13.00 Liepājas Valsts 1.ģimnāzijā Accenture Latvija Karjeras nedēļas laikā rīkoja atraktīvu pēcpusdienu Liepājas skolēniem, lai parādītu, cik aizraujošs ir jaunais mācību priekšmets - Datorika. Uz pasākumu “Piedzīvojums Datorikas pasaulē” aicinās īpaši Datorikas priekšmetam radīti roboti Lenijs un Zipijs, kā arī Datorikas priekšmeta vēstnese Linda Rutule, kuri iepazīstinās skolēnus ar labi pelnošo un aizraujošo profesiju – programmētājs.
Savus spēkus un zināšanas Datorikā rādīja 9 Liepājas skolu komandas – skolēni no Liepājas Centra sākumskolas, J.Čakstes Liepājas pilsētas 10.vidusskolas, Liepājas Ezerkrasta sākumskolas, Liepājas 15.vidusskolas, Draudzīgā aicinājuma Liepājas 5.vidusskolas, Liepājas 3.pamatskolas, Liepājas 7.vidusskolas un Liepājas A.Puškina 2.vidusskolas.
Zināšanas IT var kļūt par Latvijas reģionu izaugsmes pamatu – ar šādu drosmīgu apgalvojumu Latvijas perspektīvākās pašvaldības aicina savus jauniešus interesēties un apgūt IT pamatus savā pašvaldībā. Digitālo prasmju pilnveides pilotprojektā, kas ticis radīts ar Accenture Latvija atbalstu, no šī gada 1.septembra 157 Latvijas skolās 1., 4. un 7. klašu skolēni apgūst Datorikas priekšmetu. Valsts izglītības satura centrs (VISC) šīm skolām piedāvā aprobācijai piecas programmas, kas paredzētas dažādām klašu grupām ar atšķirīgu zināšanu un specializācijas līmeni. Mācību programmas Datorika apgūšana paredz agrāku digitālo kompetenču attīstīšanu skolēniem, kas noderēs ikdienā informācijas iegūšanai, apstrādei, analīzei un veidošanai, kā arī efektīvai informācijas un komunikācijas tehnoloģijas izmantošanai mācību procesā.

„Latvijai kā mazai valstij uz Informācijas tehnoloģiju zināšanām ir jāskatās kā uz iespēju risināt gan jauniešu bezdarba, gan reģionu pašvaldību problēmas ar jaunu cilvēku aizbraukšanu labāka darba meklējumos. Lai nebūtu jāieved kvalificēts darbaspēks no citām valstīm, Latvijas uzņēmumiem ir aktīvi jāiesaistās jauno speciālistu izglītošanā. Attīstoties tehnoloģijām un palielinoties tendencei digitalizēt dažādus procesus gan valsts, gan privātajā sektorā, arvien pieaug kvalificētu IT speciālistu pieprasījums darba tirgū. Jau pašlaik ne tikai Latvijā, bet visā Eiropā novērojams labu speciālistu trūkums šajā nozarē. Paredzot nozares straujo attīstību tuvāko gadu laikā, Accenture Latvija jau ilgāku laiku iesaistās nākamo darbinieku sagatavošanā valstiskā līmenī. Visā Latvijā jau 2 gadus veiksmīgi darbojas mūsu programmēšanas fakultatīvās apmācības projekts Start(IT), un esam lepni, ka varam atbalstīt arī Datorikas pilotprojektu, kas ir loģisks turpinājums Start(IT), un kļūs par pamatu izglītības sistēmas modernizācijai un pārorientācijai uz pieprasītu speciālistu sagatavošanu,” stāsta Accenture Latvija vadītājs Maksims Jegorovs.
Par uzņēmumu "Accenture Latvija"
Accenture ir starptautisks vadības konsultāciju, tehnoloģisko pakalpojumu un ārpakalpojumu uzņēmums, kas apkalpo savus klientus 120 pasaules valstīs. Accenture Latvija dibināts 2002. gadā. Šobrīd Accenture Latvija ir lielākais IT uzņēmums Latvijā pēc darbinieku skaita, nodrošinot darbavietas vairāk nekā 700 IT speciālistiem.

Par Karjeras nedēļu 2015

Karjeras nedēļa ir pasākumu cikls, kura laikā jauniešiem ir iespēja iepazīt un plānot savu nākotnes nodarbošanos, tikties ar dažādu profesiju pārstāvjiem, apmeklēt uzņēmumus un karjeras konsultācijas. Jaunieši var piedalīties radošajās darbnīcās un konkursos, kā arī laimēt balvas. Šogad Karjeras nedēļas vadmotīvs ir “Atver profesijas durvis!”, galveno uzmanību veltot nākotnes profesijas iepazīšanai radošā un atraktīvā veidā.

Karjeras nedēļu no 12. līdz 16. oktobrim organizē VIAA sadarbībā ar Latvijas pilsētu un novadu pašvaldībām un izglītības pārvaldēm. To atbalsta Eiropas Komisijas programma Erasmus+ Karjeras konsultēšanas un informācijas tīkla Euroguidance ietvaros.

Šogad Karjeras nedēļa norisināsies vienlaikus 20 Latvijas pilsētās un novados: Rīgā, Cēsīs, Jelgavā, Jēkabpilī, Gulbenē, Kuldīgā, Liepājā, Ventspilī, Rojā, Rēzeknē, Daugavpilī, Valmierā, Alūksnē, Saldū, Ogrē, Lielvārdē, Talsos, Tukumā, Dagdā un Preiļos.

Sīkāka informācija par pasākumiem šajās pilsētās un Karjeras nedēļu pieejama vietnē: www.viaa.gov.lv/karjeras_nedela.

Informāciju sagatavoja:
Gunta Jākobsone
Liepājas pilsētas Izglītības pārvalde
sabiedrisko attiecību speciāliste
Adrese: Uliha ielā 36, LV-3401, Liepāja
Tālrunis: 29106561
E-pasts: gunta.jakobsone@liepaja.edu.lv
Papildu informācija:
Aelita Jankovska, Liepājas Karjeras nedēļas koordinators,
Mob.tālr. 26665047, e-pasts aelita.jankovska@liepaja.edu.lv


Seko mums

Iesakām

moodle.liepaja.edu.lv

registrs.liepaja.edu.lv

lip.lv/pieteikties

soma.lv

liepaja.lv izm.gov.lv visc.gov.lv visc.gov.lv