Jaunieši kopā ar gidu iepazīst Liepāju

Karjeras nedēļā 9.-12. klašu jauniešiem bija iespēja piedalīties Liepājas pilsētu pasākumā "Atveram Liepājas laikmetu durvis!" gides Airas Klampes pavadībā.Pasākumam bija pieteikušies 15 zinātkāri jaunieši, kas savu Liepājas izzināšanas ceļu sāka no Liepājas Universitātes galvenās ēkas un to turpināja pa pilsētā izbārstīto nošu ceļu uz gājēju ietvēm.


Gide jauniešiem pastāstīja par to, ka šis nošu ceļš ir radies projekta "Liepāja - kā pa notīm" ietvaros un, mērojot šo ceļu, ir iespējams apskatīt skaistākos un ievērojamākos objektus Liepājas pilsētas centrā, par kuru vēsturi pastāstīja A.Klampe.
Jaunieši atzina, ka "...ir interesanti uzzināt vēsturi par pilsētu un ēkām, kuras, ikdienā ejot garām, nemaz neievēro, un, ja vēl to pastāsta interesanti nevis vienkārši saucot gada skaitļus, tad vairāk informācija paliek atmiņā." Vēl meitenes atzina, ka pirmo reizi izdzirdēja vārdu Pauls Makss Berči, kas "...kā izrādās ir uzcēlis pusi pilsētas", jo 19. gadsimtā bijis Liepājas galvenais arhitekts. Jaunieši ar ekskursiju ir apmierināti un ir gatavi turpināt izzināt savas pilsētas vēsturi.

Ieva Liekmane,

Liepājas BJC jauno žurnālistu pulciņa dalībniece

 


Seko mums

Iesakām

moodle.liepaja.edu.lv

registrs.liepaja.edu.lv

lip.lv/pieteikties

soma.lv

liepaja.lv izm.gov.lv visc.gov.lv visc.gov.lv