Konkursā “Profesiju kaleidoskops” skolēni iepazīstas ar 10 profesiju pārstāvjiem

Konkursā “Profesiju kaleidoskops” skolēni iepazīstas ar 10 profesiju pārstāvjiem

Ceturtdien, plkst. 14.30 Liepājas Raiņa 6. vidusskolā Karjeras nedēļas ietvaros notika konkurss “Profesiju kaleidoskops”, kurā piedalījās 10 pilsētas skolu 8.-9. klašu komandas un 10 dažādu profesiju pārstāvji un uzņēmēji. Konkursu rīkoja Izglītības pārvalde sadarbībā ar Tirdzniecības un rūpniecības kameru un Liepājas Raiņa 6. vidusskolu.


“Profesiju kaleidoskopā” ar skolēniem tikās dažādu jomu uzņēmējdarbības un profesiju pārstāvji – tūrisma uzņēmēja Baiba Kociņa, SIA “Žaimes sandales” vadītāja Ilze Žaime, restorāna “Upe” pārdošanas vadītāja Sintija Pusaudze, bērnudārza “Pienenīte” vadītāja Zane Gāliņa, žurnālists Dzintars Hmieļevskis, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Kurezemes reģiona brigādes inspektore Agnese Sprūde, reklāmas dizainere Inga Kaufmane, galdnieks Kaspars Grickus, “Lauma Lingerie” veļas konstruktore Daiga Līne, hokejists Bruno Zabis.
Skolu komandas atbildēja uz profesionāļu uzdotajiem jautājumiem un veica arī praktiskus uzdevumus. Savukārt skolēni bija sagatavojuši savus jautājumus arī profesionāļiem.
Karjeras nedēļā laikā Liepājas jauniešiem ir iespēja piedalīties tādās aktivitātēs kā ekskursijas, radošās darbnīcas, konkursi, tikšanās ar uzņēmējiem un dažādu profesiju pārstāvjiem, pavārmākslas un modes šovi utt. Ar visiem Karjeras nedēļas pasākumiem Liepājā var iepazīties vietnē: www.viaa.gov.lv/karjeras_nedela.
Karjeras nedēļu Liepājā no 12. līdz 16. oktobrim rīko Liepājas pilsētas Izglītības pārvalde sadarbībā ar Valsts izglītības attīstības aģentūru (VIAA) un citiem sadarbības partneriem, kuru vidū ir Liepājas Universitāte, PIKC “Liepājas Valsts tehnikums”, Liepājas Dizaina un mākslas vidusskola, Em.Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskola, Nodarbinātības Valsts aģentūra, Tirdzniecības un rūpniecības kamera, pilsētas uzņēmēji.

Par Karjeras nedēļu 2015

Karjeras nedēļa ir pasākumu cikls, kura laikā jauniešiem ir iespēja iepazīt un plānot savu nākotnes nodarbošanos, tikties ar dažādu profesiju pārstāvjiem, apmeklēt uzņēmumus un karjeras konsultācijas. Jaunieši var piedalīties radošajās darbnīcās un konkursos, kā arī laimēt balvas. Šogad Karjeras nedēļas vadmotīvs ir “Atver profesijas durvis!”, galveno uzmanību veltot nākotnes profesijas iepazīšanai radošā un atraktīvā veidā.

Karjeras nedēļu no 12. līdz 16. oktobrim organizē VIAA sadarbībā ar Latvijas pilsētu un novadu pašvaldībām un izglītības pārvaldēm. To atbalsta Eiropas Komisijas programma Erasmus+ Karjeras konsultēšanas un informācijas tīkla Euroguidance ietvaros.

Šogad Karjeras nedēļa norisināsies vienlaikus 20 Latvijas pilsētās un novados: Rīgā, Cēsīs, Jelgavā, Jēkabpilī, Gulbenē, Kuldīgā, Liepājā, Ventspilī, Rojā, Rēzeknē, Daugavpilī, Valmierā, Alūksnē, Saldū, Ogrē, Lielvārdē, Talsos, Tukumā, Dagdā un Preiļos.

Sīkāka informācija par pasākumiem šajās pilsētās un Karjeras nedēļu pieejama vietnē: www.viaa.gov.lv/karjeras_nedela.

Informāciju sagatavoja:
Gunta Jākobsone
Liepājas pilsētas Izglītības pārvalde
sabiedrisko attiecību speciāliste
Adrese: Uliha ielā 36, LV-3401, Liepāja
Tālrunis: 29106561
E-pasts: gunta.jakobsone@liepaja.edu.lv
Papildu informācija:
Aelita Jankovska, Liepājas Karjeras nedēļas koordinators,
Mob.tālr. 26665047, e-pasts aelita.jankovska@


Seko mums

Iesakām

moodle.liepaja.edu.lv

registrs.liepaja.edu.lv

lip.lv/pieteikties

soma.lv

liepaja.lv izm.gov.lv visc.gov.lv visc.gov.lv