Atraktīva diena Liepājas 3. pamatskolā

Atraktīva diena Liepājas 3. pamatskolā

Karjeras nedēļas ceturtdienā Liepājas 3.pamatskolā notika „Citādā mācību diena”, kuras galvenais vadmotīvs bija saistīts ar atraktīviem uzdevumiem. Tā sākumskolas skolēni šodien nodarbojās ar modelēšanu: viņi konstruēja gan apģērbus lellēm, gan dzīvniekus un kukaiņus. Otrās klases skolēni iepazinās ar friziera profesiju: bērni apmeklēja frizētavu, kurā uzzināja par friziera darba specifiku un noslēpumiem, par dažādiem friziera darba instrumentiem un līdzekļiem. Skolēniem bija iespēja uztaisīt arī sev modernu frizūru.


Pirmklasnieki iepazinās ar pavāra profesiju. Nodarbības laikā profesionāls pavārs pastāstīja par savas profesijas īpatnībām un nodemonstrēja meistarklasi. Savukārt, trešās klases skolēni šodien paši iejutās pavāra profesijā un gatavoja gan salātus, gan torti, kuru vēlāk ar īpašu labsajūtu apēda.
Interesantas nodarbības bija arī pamatskolas skolēniem: tā lielākie skolas skolēni iepazinās ar žurnālista profesiju, līdz ar to mācību dienas nobeigumā bija sagatavots skolas avīzes izdevums, kurš bija veltīts „Citādai mācību dienai”.
8. klases skolēni gatavoja salātus un nodarbojās ar galda servēšanu. Nodarbības laikā skolēniem tika sniegta informācija par pavāra profesiju un par izglītības iestādēm, kurās var iegūt šo specialitāti.
Interesanti darbi sanāca skolēniem, kuri strādāja darbnīcā „Modelēšana”. Rezultātā skolas foajē notika darbu izstāde, kurā tika demonstrētas ne tikai dažādas figūras no papīra, bet arī pašizdomātas un uzbūvētas pilsētas un ēkas.
Citādās mācību dienas laikā skolēni apmeklēja Karostas mūzikas skolu un Karostas doktorātu, satikās ar ātrās palīdzības feldšeri, ar elektriķi un policistu, kuri izstāstīja skolēniem par profesijas īpatnībām un nepieciešamām iemaņām un prasmēm.
Vislielāko interesi skolēniem izraisīja ziepju un dāvanu iesaiņojumu darbnīca, kurā skolēni varēja izgatavot savas ziepes pēc personiskās gaumes un vēlmēm un pēc tam izgatavot iesaiņojumu tām.
Skolā diena bija piepildīta ar interesantiem pasākumiem, bet skolēni piedalījās arī pilsētas konkursā „Profesiju kaleidoskops”, kuru organizēja LPIP sadarbībā ar LTRK Liepājas nodaļu. Konkursā laikā mūsu skolēni satikās ar desmit profesijas pārstāvjiem, kuriem uzdeva dažādus jautājumus, atbildēja uz uzņēmēju jautājumiem un reklamēja izlozēto profesiju – vetārsts. Šājā konkursā Liepājas 3.pamatskolas komanda ieguva balvas no Liepājas teātra pārstāves un no turistiskās biroja pārstāves.


Seko mums

Iesakām

moodle.liepaja.edu.lv

registrs.liepaja.edu.lv

lip.lv/pieteikties

soma.lv

liepaja.lv izm.gov.lv visc.gov.lv visc.gov.lv