Bērnus un jauniešus iesaista enerģijas un dabas resursu saudzīgā izmantošanā

Bērnus un jauniešus iesaista enerģijas un dabas resursu saudzīgā izmantošanā

Mudinot jaunatni saudzīgi izmantot enerģiju un dabas resursus, trešdien, 16.decembrī, Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas (DALP) 5.vidusskolā norisinājās pasākums “Liepājas skolu Enerģijas diena”, kurā skolēni prezentēja savus darbus, kas iesniegti konkursam “EURONET 50/50 MAX”. Konkursa galveno balvu saņems DALP 5.vidusskola.Veicinot ekoloģisko domāšanu un mudinot skolēnus domāt par enerģijas taupīšanu, skolas tika aicinātas piedalīties enerģijas vienību konkursā “EURONET 50/50 MAX”, ko organizē Liepājas pilsētas Izglītības pārvalde un Liepājas pilsētas dome sadarbībā ar Rīgas Menedžeru skolu.

Lai piedalītos konkursā, skolēni bija izstrādājuši dažādus darbus, kas bija veltīti tēmām par resursu (ūdens, enerģijas) ekonomiju skolā un sadzīvē, atkritumu daudzumu samazināšanu un klimata pārmaiņu riskiem.

Konkursā piedalījās astoņas Liepājas skolas – Ezerkrasta sākumskola, Centra sākumskola, A.Puškina 2.vidusskola, 3.pamatskola, Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5.vidusskola, 7.vidusskola, 15.vidusskola un Liepājas internātpamatskola.

“Konkursa nobeiguma pasākums noritēja trīs dienas pēc Parīzes klimata konferences veiksmīgā nobeiguma. Praktiski visas pasaules valstis, kopskaitā 195, pēc daudzu gadu neveiksmīgiem mēģinājumiem panāca vēsturisku vienošanos – visiem saistošu nolīgumu klimata pārmaiņu ierobežošanai. Mērķi ir ambiciozi un paredz visas zemeslodes iedzīvotāju iesaistīšanu resursu saudzīgā izmantošanā. Liepājas skolas šajā virzienā jau darbojas. Tas ir ļoti mazs ieguldījums kopējā cīņa pret globālo sasilšanu, bet iedvesmojošs un labs ielūgums apkārtesošajiem pievienoties. Visi konkursa dalībnieki izdarīja brīnišķīgu darbu un var just, ka viņi to turpinās. Kā jebkurā konkursā ir uzvarētāji, bet zaudētāju te nav,” komentējot konkursa norisi Liepājā, uzsver Rīgas Menedžeru skolas konsultants Aleksejs Milovskis.

Galveno balvu – vienas dienas ekskursiju uz Zinātkāres centru „Zili brīnumi” Rīgā – saņems DALP 5.vidusskola. Goda balva – brauciens ar elektrokartingu – tiks pasniegta Ezerkrasta sākumskolai, bet balvu atraktīvākajai vienībai – bērnu/ jauniešu teātra izrādes apmeklējumu – saņems 7.vidusskola, savukārt pārsteiguma balva tiks pasniegta Centra sākumskolai. Turklāt katrai skolai, kas pieteicās dalībai konkursā, tika piešķirts arī iekšējās un ārējas temperatūras – mitruma mērītājs, lai turpmāk varētu sekot līdzi to rādījumiem savas skolas telpās.

Par aktīvu dalību projektā, ieinteresētību un motivāciju specbalva – brauciens uz Briseli, lai piedalītos projekta EURONET 50/50 MAX” gala pasākumā, uz kuru ieradīsies projekta partneri no 13 Eiropas valstīm, – tika piešķirta Liepājas internātpamatskolas skolotājai Baibai Rosvaldei.

Konkursa žūrijas sastāvā bija pārstāvji no Liepājas Universitātes, Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes, Liepājas domes, Rīgas Menedžeru skolas un SIA “Blue Shock Bike”.

EURONET 50/50 MAX projekta mērķis ir mobilizēt enerģijas ietaupījumus sabiedriskajās ēkās, izmantojot 50/50 ideju 500 skolās un aptuveni 50 citās sabiedriskajās ēkās 13 Eiropas Savienības valstīs. Deviņu soļu metodika (1.„Enerģijas vienības” izveidošana; 2.Resursu tēriņu vietu apskate; 3.Ēkas lietotāju zināšanu paaugstināšana enerģijas jautājumos; 4.Enerģijas apgaita; 5.Temperatūras mērījumi ilgā laika periodā; 6.Risinājumu piedāvāšana; 7.Informatīva kampaņa; 8.Pasākumi, kas prasa nelielus ieguldījumus; 9.Komunikācija un naudas iekrājumu izmantošana) paaugstina ēkas lietotāju izpratni par enerģijas izmantošanu un aktīvi iesaista viņus enerģijas taupīšanas pasākumos. Iegūtie finansiālie labumi tiek vienlīdzīgi sadalīti starp ēku lietotajiem un vietējam pašvaldībām, kas sedz enerģijas rēķinus.

Projekts sākās 2013.gada aprīlī un ilgs trīs gadus. Projekts tiek atbalstīts Eiropas Komisijas programmas “Intelligent Energy Europe (IEE)” ietvaros.

Vairāk informācijas par projektu un tā aktivitātēm pieejama mājas lapā www.euronet50-50max.eu/lv/

Evita Enģele
Liepājas pilsētas domes sabiedrisko attiecību speciāliste
e-pasts: evita.engele@dome.liepaja.lv; tālr.: 63404775
www.liepaja.lv
kalendars.liepaja.lv


Seko mums

Iesakām

moodle.liepaja.edu.lv

registrs.liepaja.edu.lv

lip.lv/pieteikties

soma.lv

liepaja.lv izm.gov.lv visc.gov.lv visc.gov.lv