Sacenšas koka mašīnu skriešanā un laivu pūšanā

Sacenšas koka mašīnu skriešanā un laivu pūšanā

Šā gada 11.decembrī Liepājas Bērnu un jaunatnes centra struktūrvienība "Laumiņa" jau septīto gadu pēc kārtas organizēja auto modeļu ātrumsacensības un buru laivu pūšanas sacensības, kurās piedalījās skolēni no 1. līdz 9.klasei.
Auto modeļi tiek izgatavoti no koka, izzāģējot, izslīpējot formu un pievienojot tam asis, un riteņus. Modeļiem izveido dizainu un tad piedalās sacensībās, ripinot tos no slīpas rampas.


Tehniskās prasība modeļiem ir ļoti striktas: izmēri, attālumi un masa.
Spēks, kas dzen šos auto uz priekšu ir gravitācija un inerce, bet gaisa pretestība un berze to cenšas bremzēt.
Koka auto modeļu ātrumsacensības ir populāras starp skautiem Amerikā jau no 1953 gada. Liepājā auto modeļu ātrumsacensības ar katru gadu paliek populārākas.
Šogad sacensībās piedalījās Liepājas 2.vsk., 7.vsk., 10.vsk., 15.vsk., Speciālā internāta pamatskola, Centra sākumskola, Liepājas BJC trīs pulciņu dalībnieki, kā arī Talsu Bērnu un jauniešu centra kokapstrādes pulciņš un Talsu 2.vsk. kokapstrādes pulciņš. Pavisam sacensībās piedalījās 71 dalībnieks.
Trase ir aprīkota ar elektroniku līdz ar to veic precīzu vietu noteikšanu un ātrumu fiksāciju katram auto modelim ikvienā braucienā. Sacensību ietvaros tiek vērtēts arī auto dizains.
Savukārt buru laiviņu sacensībās enerģijas avots ir paša dalībnieka plaušu spēks. Buru laivu sacensībās piedalījās 20 dalībnieki. Savukārt buru laivas tiek pūstas pa 3 metrus garām ar ūdeni piepildītām trasēm, laiks tiek fiksēts ar hronometru. Labākie sacenšas finālā.
Sacensību mērķis ir popularizēt skolēnu tehnisko jaunradi, attīstīt bērnu un jauniešu vispārējās tehniskās zināšanas un profesionāli novērtēt dalībnieku prasmes un iemaņas.Koka auto modeļu skriešanās sacensību rezultāti:
1.vieta – Daniels Rapītis, Talsu BJC.
2.vieta – Kristaps Liepa, Talsu 2.vsk.
3.vieta – Markuss Rozīte, Talsu BJC.
4.vieta – Kristers Rozīte, Talsu BJC.
5.vieta – Dāvis Siliņš, Liepājas BJC.
6.vieta – Romāns Jaunzemi, Liepājas BJC.

Labākais dizains:
Mārtīņš Kleinšmits, Liepājas speciālā internāta pamatskola

Buru laivu pūšanas sacensību rezultāti:
1.vieta – Daniels Vlasovs, Liepājas 7.vsk.
2.vieta – Daniels Liekne, Liepājas 7.vsk.
3.vieta – Ņikita Kaņevskijs, Liepājas 7.vsk.Seko mums

Iesakām

moodle.liepaja.edu.lv

registrs.liepaja.edu.lv

lip.lv/pieteikties

soma.lv

liepaja.lv izm.gov.lv visc.gov.lv visc.gov.lv