Virtuāls konkurss 7.-9. klašu skolēniem

11. janvārī Latvijas Universitātes Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centra interneta vietnē www.dzm.lu.lv tiks atklāta virtuālā konkursa „Domā! Zini! Mācies!” jaunā sezona. Konkursā piedalīties aicināts ikviens 7. – 9. klases skolēns, kurš ieinteresēts papildināt savas zināšanas eksaktajos mācību priekšmetos, pierādīt savu erudīciju, sacenšoties ar jauniešiem visā Latvijā, un „asināt” prātu, pildot āķīgus uzdevumus fizikā, ķīmijā, bioloģijā un matemātikā.No 11. janvāra līdz 13. martam katru nedēļu konkursa dalībnieki būs aicināti atrisināt 8 „cietos riekstus”. Ik nedēļu konkursantiem „galvas lauzīt” nāksies, piemēram, par mūsdienu ierīcēm, kas var radīt bezmiegu, par dažādām vielām, kas palīdz uzturēt tīrus stiklus, par to, cik ilgā laikā iespējams uzlādēt Samsung mobilo telefonu, ja ņem vērā operātējsistēmas un lietojumprogrammatūras lietojumu, kā arī daudziem citiem jautājumiem.

Konkurss „Domā! Zini! Mācies!” šogad noritēs jau septīto reizi. Katru gadu tajā iesaistās ap 500 skolēnu no dažādiem Latvijas novadiem un pilsētām. Astotās un devītās klases skolēniem konkurss ir iespēja sacensties par ceļa zīmi uz 15. Eiropas Savienības dabaszinātņu olimpiādi (The European Union Science Olympiad), kas 2017. gadā notiks Kopenhāgenā, Dānijā. Olimpiāde ik gadus ir vērienīgākais Eiropas Savienības notikums, kas organizēts talantīgiem skolēniem ar interesi par eksaktajām zinātnēm. Tāpat ikviens konkursants sacentīsies par dalību konkursa klātienes pasākumā, kas notiks pavasarī.

Konkursu atbalsta izglītības uzņēmums „Lielvārds”, Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs un SIA „LatRosTrans”. Plašāka informācija par konkursu, kā arī iespēja reģistrēt dalību – www.dzm.lu.lv sadaļā „Skolēniem”.


Seko mums

Iesakām

moodle.liepaja.edu.lv

registrs.liepaja.edu.lv

lip.lv/pieteikties

soma.lv

liepaja.lv izm.gov.lv visc.gov.lv visc.gov.lv