Liepājas vidusskolēni prezentē 65 zinātniski pētnieciskos darbus

Liepājas vidusskolēni prezentē 65 zinātniski pētnieciskos darbus

9. martā Liepājas Valsts 1. ģimnāzijā notika gadskārtējā 10. – 12. klašu skolēnu zinātniski pētniecisko darbu (ZPD) konference, kurā 86 vidusskolēni konkursa komisijai prezentēja vairāku mēnešu garumā tapušos zinātniski pētnieciskos darbus, kuri ieguvuši augstāko novērtējumu skolās. Šogad žūrijas vērtēšanai 19 sekcijās bija iesniegti 65 darbi, kuru autori ir 86 skolēni. 35 labākie zinātniski pētnieciskie darbi izvirzīti uz Kurzemes reģiona darbu aizstāvēšanas kārtu, kura notiks Liepājas Universitātē 23. martā.

Bija darbi, kurus gatavojuši vairāki skolēni. Katrā sekcijā no skolas varēja iesniegt divus labākos darbus. 

Visvairāk ZPD iesniegti no Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas (16), Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5. vidusskolas (15), J.Čakstes Liepājas 10. vidusskolas (12) un Liepājas 15. vidusskolas (9).
Skolēnu darbos aptvertas visdažādākās tēmas. Visvairāk ZPD darbu iesniegti krievu valodā (8), vēsturē (6), socioloģijā (5), politoloģijā (5) un vēsturē (5).
Sveicot zinātniski pētniecisko darbu autorus un pedagogus, Izglītības pārvaldes vadītāja p.i. Kristīne Niedre-Lathere salīdzināja ZPD rakstīšanu ar aizraujošu ceļojumu, kas gan ir risks nezināmajā, bet tajā iespējams gūt jaunu pieredzi un nonākt pie jaunām, interesantām atklāsmēm.
Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas direktors Helvijs Valcis uzsvēra, ka ZPD izstrāde māca skolēniem labāk saprast, atlasīt un izvērtēt informāciju, šīs iemaņas ir svarīgas, lai ieviestu un pilnveidotu skolās 21. gadsimta mācīšanās prasmes.
Savukārt Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas absolvente Sintija Sila, kura savulaik ieguvusi godalgoto 2. vietu valsts mērogā par savu ZPD ķīmijā, atzina, ka pētnieciskā darba tēma būs aktuāla arī citiem, ja pašam darba autoram tā liksies aizraujoša.
Pēc pasākuma atklāšanas darbs turpinājās sekcijās, kurās skolēni prezentēja savus izstrādātos zinātniski pētnieciskos darbus un atbildēja uz ekspertu jautājumiem.
Skolēni bija izvēlējušies pētīt un izstrādāt darbus gan par globālām tēmām, gan problēmām, kas saistītas ar tuvāko apkārtni, skolu, klasi, piemēram, “Klasesbiedru temperamentu tipu analīze”, “Interesanti personvārdi DALP 5. vidusskolas skolēnu vidū”, “Brīvpusdienu ēdienkartes pilnveidošanas iespējas Liepājas skolās”, “Videospēles, kibersports un to ietekme uz skolēniem” u.c
Bija arī skolēni, kuri savos darbos pētījuši Liepājas vēsturi, dabu, ekonomiku, piedāvājuši praktiskus risinājumus pilsētai un tās videi: “Dabas resursu nodokļa izmaiņas, ieviešot videi draudzīgu kurināmo siltumapgādes uzņēmumā “Liepājas enerģija”, “Liepājnieku attieksme pret bēgļu uzņemšanu pilsētā”, “Sociālā uzņēmējdarbība Liepājā”, “ Noziedzīgo nodarījumu raksturojums Liepājas nepilngadīgo jauniešu vidū” u.c.
Pētījumos ieguldīts liels skolēnu un skolotāju darbs pat vairāku gadu garumā. 35 labākie zinātniski pētnieciskie darbi izvirzīti uz Kurzemes reģiona darbu aizstāvēšanas kārtu, kura notiks Liepājas Universitātē 23. martā. Latvijas 40. skolēnu zinātniskā konference šogad notiks no 23. līdz 24. aprīlim Rīgā.

Gunta Jākobsone
Liepājas pilsētas Izglītības pārvalde
sabiedrisko attiecību speciāliste
Adrese: Uliha ielā 36, LV-3401, Liepāja
Tālrunis: 29106561
E-pasts: gunta.jakobsone@lip.lv, guntaj@dome.liepaja.lv


Seko mums

Iesakām

moodle.liepaja.edu.lv

registrs.liepaja.edu.lv

lip.lv/pieteikties

soma.lv

liepaja.lv izm.gov.lv visc.gov.lv visc.gov.lv