Liepājā notiks Frankofonijas dienas svinības

Liepājā notiks Frankofonijas dienas svinības

Piektdien, 11. martā no plkst. 12.30 Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolas (LDMV) zālē notiks Frankofonijas dienas svinības, lai popularizētu skanīgo franču valodu un veicinātu skolēnu interesi par franču valodu un kultūru. Frankofonijas dienas svētkos piedalīsies arī Francijas institūta direktors Žils Bonviāls un Liepājas Domes priekšsēdētāja vietnieks Vilnis Vitkovskis.


Frankofonijas diena ir veltīta franču valodai, kas vieno 200 miljonu runātāju visā pasaulē. Frankofonijas dienu mērķis ir veicināt interesi par franču valodas apguvi, kā arī iepazīstināt sabiedrību ar Frankofoniju un tās izpausmes formām - mūziku, teātri, literatūru, mākslu, kino un citām jomām.
Frankofonijas diena arī Liepājā ir ikgadējs pasākums, kuru rīko franču valodas skolotāju metodiskā apvienība sadarbībā ar pilsētas skolām, kurās skolēni apgūst franču valodu un Liepājas Universitāti.
No plkst. 12.30 LDMV zālē darbosies dažādi Francijas "stūrīši" - skaistumkopšanas salons, fotosalons, maiznīca, siernīca utt., kur ikviens varēs izjust īsti "francisku" gaisotni. Tos šonedēļ ierīko franču valodas skolotājas kopā ar skolēniem un LiepU studentiem.
Plkst 13.00 notiks Frankofonijas dienas atklāšana.
Pēc tam teatrālu priekšnesumu un atraktīvu 5 minūšu prezentāciju veidā interesentiem būs iespēja iepazīties ar Francijas daudzveidību – skolēni izrādīs sagatavotās “ainiņas” no dažādām Francijas vietām.
Kā pastāstīja franču valodas metodiskās apvienības vadītāja Jolanta Atmata, Liepājas skolās un privātskolās franču valodu apgūst aptuveni 100 skolēnu. Franču valodu kā trešo svešvalodu un izvēles priekšmetu apgūst skolēni Draudzīgā Aicinājuma Liepājas pilsētas 5. vidusskolā, J.Čakstes Liepājas pilsētas 10. vidusskolā, 15. vidusskolā, 7. vidusskolā, Raiņa 6. vidusskolā un Liepājas Valsts 1. ģimnāzijā. Franču valoda ir obligāts mācību priekšmets arī Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolā 1. kursa studentiem, kuri pēc tam izvēlas, vai to apgūt tālāk.
Pasākumu noslēgumā notiks atraktīvāko pasākuma dalībnieku apbalvošana.

Gunta Jākobsone
Liepājas pilsētas Izglītības pārvalde
sabiedrisko attiecību speciāliste
Adrese: Uliha ielā 36, LV-3401, Liepāja
Tālrunis: 29106561
E-pasts: gunta.jakobsone@lip.lv, guntaj@dome.liepaja.lv


Seko mums

Iesakām

moodle.liepaja.edu.lv

registrs.liepaja.edu.lv

lip.lv/pieteikties

soma.lv

liepaja.lv izm.gov.lv visc.gov.lv visc.gov.lv