Aizvadīta notikumiem bagāta E-prasmju nedēļa Latvijā un Liepājā

Aizvadīta notikumiem bagāta E-prasmju nedēļa Latvijā un Liepājā

Šogad jau septīto gadu Latvijā notiek E-prasmju nedēļa. Šogad E-prasmju nedēļas aktivitātēs Latvijā iesaistījās vairāk kā 150 partneri: IKT nozares uzņēmumi, ministrijas, pašvaldības, skolas, bibliotēkas un nevalstiskās organizācijas, notikuši vairāk kā 700 pasākumi 98 novados un pilsētās. Liepājā aktīvākie reģionālie partneri bija Liepājas Centrālajā zinātniskajā bibliotēkā un Liepājas A.Puškina 2. vidusskola, kur visas nedēļas garumā bija iespējas piedalīties tiešsaistes un klātienes semināros par aktuālām tēmām, pārbaudīt savas IKT prasmes dažādos testos un konkursos.


Liepājas A.Puškina 2. vidusskolā ikviens interesents varēja saņemt konsultācijas par progresīvu tiešsaistes sadarbības rīku izmantošanu un integrēšanu ikdienā, kā arī par CV un motivācijas vēstules noformēšanu un sūtīšanu. Skolēni eksperimentēja pie brīvi pieejama stacionārā datora ar Ubuntu Server operētājsistēmu un melnu ekrānu, kurā bija jāprot ievadīt pareizās komandas, lai izpildītu dažādus vieglākus un sarežģītākus uzdevumus. Dienā, kurā bija paredzēta digitālo prasmju apguvei uzņēmējiem, 10.-12. klašu skolēni ar interesi vēroja tiešsaistes semināru ”Nozīmīgākās digitālās prasmes veiksmīgai tirgus iekarošanai”. Ar mazāko klašu skolēniem klātienē tikās CSDD Liepājas nodaļas priekšnieka vietnieks Arnis Jekste, lai pastāstītu par mūsdienīgiem un interaktīviem mācību materiāliem, dažādām sacensībām un konkursiem, kuri pieejami jaunajā e-mācību vidē www.berniem.csdd.lv.
E-prasmju nedēļas ietvaros Microsoft pārstāvniecībā Rīgā norisinājās jauniešu projekta "Programmē savai nākotnei" noslēguma pasākums. Seminārā ar interesantu prezentāciju piedalījās arī Liepājas A.Puškina 2. vidusskolas 12. klases skolēns Renats Bikmajevs, pastāstot par līdzšinējiem sasniegumiem un to, kas viņu aizrauj programmēšanā. Patiess prieks par Renātu, kurš visus klātesošos jauniešus un nozares ekspertus pozitīvi pārsteidza ar savu degsmi par to, ko dara, mērķtiecību un radīto spēļu paraugdemonstrējumiem. “Esmu pateicīgs skolotājiem par jauniešu iesaisti aktivitātēs ārpus sava darba laika un izglītības standartiem. Kā rāda mana pieredze, tikai tie, kas dara vairāk, vairāk arī sasniedz. IKT ir viena no tām nozarēm, kurā nav iespējams visu zināt un mācīšanās ir nepārtraukts process, saka Ēriks Eglītis, Microsoft Latvia vadītājs.
E-prasmju nedēļas norise Latvijā ir daļa no Eiropas kampaņu e-Skills for Jobs 2016 un Get Online week 2016 aktivitātēm. Tās mērķis ir veicināt visas sabiedrības diskusiju par digitālo prasmju nozīmi, iepazīstināt ar jaunākajām digitālo prasmju apmācības programmām un rīkiem, kā arī e-pakalpojumiem. Šogad E-prasmju nedēļas prioritātes bija digitālā drošība un digitālās prasmes nodarbinātībai un uzņēmējdarbībai, kas saistītas ar 2015. gadā pieņemto Eiropas Savienības (ES) vienotā digitālā tirgus stratēģiju.
E-prasmju nedēļu koordinē Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM). Galvenie sadarbības partneri ir “Microsoft Latvija”, LVRTC un “RIX Technologies”. Reģionālie partneri Liepājā ir Liepājas pilsētas dome, Liepājas Universitāte, Liepājas Centrālā zinātniskā bibliotēka un Liepājas A.Puškina 2. vidusskola.
Plašāka informācija par aktivitātēm visas nedēļas pieejama mājaslapā www.e-prasmes.lv un http://www.liep2vsk.edu.lv/.

Informāciju sagatavoja:

Andra Jākobsone
Liepājas A.Puškina 2. vidusskolas pārstāve


Seko mums

Iesakām

moodle.liepaja.edu.lv

registrs.liepaja.edu.lv

lip.lv/pieteikties

soma.lv

liepaja.lv izm.gov.lv visc.gov.lv visc.gov.lv