Pirmsskolnieku muzikālā dāvana Liepājai dzimšanas dienā

Pirmsskolnieku muzikālā dāvana Liepājai dzimšanas dienā

10.martā Liepājas 8.vidusskolas zālē norisinājās tematisks pasākums veltīts Liepājas 391. dzimšanas dienai. Pasākumu organizēja un vadīja Liepājas pirmsskolas izglītības iestāde „Mazulītis”, kurā piedalījās piecas mazākumtautību grupas 6-7 gadīgie bērni no Liepājas PII ,,Pasaciņa”, ,,Gulbītis”, ,,Cīrulītis”, ,,Gailītis”, ,,Mazulītis” un 8.vidusskolas 1. klases mazākumtautību skolēni, grupu skolotājas,  mūzikas un latviešu valodas skolotājas.

Pasākums notika skolā, lai veicinātu pirmsskolas un sākumskolas pēctecību, sagatavojot bērnus skolai.
Pasākuma mērķis: veidot interesi par dzimto pilsētu Liepāju, tās simboliku un tradīcijām, rosinot latviešu valodā apgūto izmantot ikdienā un svētkos.
     Lai veicinātu mazākumtautību bērniem ikdienā lietot latviešu valodu visus priekšnesumus bērni sniedza latviešu valodā. „Svarīgi nepiespiest, bet rosināt bērnus apgūt latviešu valodu caur dziesmām, dzejoļiem, rotaļām u.c.”, uzsver pirmsskolas izglītības iestādes vadītāja Ilona Korjagina, „Valoda – tā ir mūsu bagātība! Jo vairāk bērns apgūst valodas, jo vairāk viņam pavēras iespējas izzināt pasauli”.
     Pilsētas dzimšanas dienai katras iestādes grupa sagatavoja daudzveidīgus un radošus priekšnesumus: dziesmas un dzejoļus par Liepāju, kā arī dejas. Savukārt iestādes skolotāji sagatavoja brīnišķīgas prezentācijas, slaidos atspoguļojot priekšnesuma saturu, lai bērniem vieglāk to uztvert.
     Pasākuma tēli „Muzikants” un „Mūzikas feja” piedāvāja bērniem „izstaigāt” Liepāju pa krāsainām notiņām. Atbilstoši savai krāsai iestāde sniedza priekšnesumus. Pasākumu atklāja Liepājas 8.vidusskolas koris ar dziesmu “Liedagā” un mākslas vingrotājas. Bērni ar lielu prieku un godu uzstājas skaistajos Liepājas dzimšanas dienas svētkos, pie apģērba bērniem un pieaugušajiem bija piestiprināta Liepājas karoga sarkanzaļā lentīte, kas apliecināja piederību savai dzimtājai pilsētai. Lai iepriecinātu bērnus pasākumā bija ieradies Liepājas simbola tēls ,,LAUVA”, kurš uzdeva viņiem dažādus jautājumus par Liepāju un pēc tam uzdāvināja katram bērnam Liepājas karodziņu. Pasākumā bērniem arī tika novadītas dažādas aktivitātes. 8.vidusskolas 4.klases tautas deju kolektīvs iemācīja bērniem latviešu tautas deju soļus. Svētku koncerta noslēgumā visi dalībnieki dziedāja Liepājas himnu „Pilsēta, kurā piedzimst vējš” un vēroja „balonu salūtu” Liepājas karoga krāsās.
     Pasākuma ideja autore ir Liepājas Izglītības pārvaldes pirmsskolas izglītības speciāliste Austra Gūtmane, kura mācību gada sākumā ierosināja jaunu tradīciju – saliedēt pirmsskolas iestādes bērnus no dažādiem pilsētas rajoniem, lai dotu iespēju bērniem radoši izpausties un iepazīties vienam ar otru. Līdzīgs pasākums jau tika organizēts novembrī Liepājas 7.vidusskolā, kuru organizēja un vadīja Liepājas pirmsskolas izglītības iestāde „Liesmiņa”par godu Latvijas dzimšanas dienai.

Rakstu sagatavoja PII "Mazulītis" vadītāja Ilona Korjagina un vadītājas vietniece Elga Kraukle


Seko mums

Iesakām

moodle.liepaja.edu.lv

registrs.liepaja.edu.lv

lip.lv/pieteikties

soma.lv

liepaja.lv izm.gov.lv visc.gov.lv visc.gov.lv