Atbalsta Liepājas 15. vidusskolas nosaukuma maiņu

19. maijā Liepājas Domes sēdē pieņemts lēmums atbalstīt Liepājas 15. vidusskolas nosaukuma maiņu uz “Oskara Kalpaka Liepājas 15.vidusskola”. Nosaukuma maiņu ierosinājusi skola un atbalstījusi Izglītības pārvalde, tas vēl jāsaskaņo ar Izglītības un zinātnes ministru Kārli Šadurski un jāreģistrē Izglītības kvalitātes valsts dienestā.


Kā skaidro Izglītības pārvaldes vadītāja Kristīne Niedre-Lathere, viens no izglītības iestādes identitātes stūrakmeņiem ir tās nosaukums, kas atspoguļo vērtību orientāciju un filozofisko darbības ietvaru. Liepājas 15. vidusskolas atrodas uz Oskara Kalpaka ielas, tostarp no 2012.gada septembra skola īsteno vispārējās vidējās izglītības profesionāli orientētā virziena (Valsts aizsardzības mācība) izglītības programmu.
Tādējādi Liepājas 15.vidusskolas mērķi ir cieši saistīti ar valsts drošības jautājumiem. Patlaban šo programmu skolā apgūst 22 audzēkņi, kas ir 22% no kopējā vidusskolēnu skaita. Valsts aizsardzības mācības programmas absolventi, izturot noslēguma pārbaudījumus, turpina izglītību Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā, Valsts policijas koledžā, Nacionālajos bruņotajos spēkos, Latvijas Universitātes P.Stradiņa medicīnas koledžā un Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā. Valsts aizsardzības mācības skolotājs ir Jaunsardzes instruktors, “Gada liepājnieks 2013”, Zemessardzes 44.kājnieku bataljona virsseržants Varis Jansons.
Cienot un apzinoties virsnieka, pulkveža, pirmā Latvijas landesvēra latviešu nacionālās vienības komandiera Oskara Kalpaka nenovērtējamo ieguldījumu Latvijas valsts brīvības un neatkarības nodrošināšanā, kā arī vēsturisko saikni ar Liepājas pilsētu, ierosināts izvērtēt iespēju un pieņemt lēmumu mainīt Liepājas 15.vidusskolas nosaukumu uz nosaukumu “Oskara Kalpaka Liepājas 15.vidusskola”.
Pēc pozitīva Liepājas domes lēmuma vēl tiks lūgta atļauja Izglītības un zinātnes ministram Kārlim Šadurskim izmantot skolai šādu vēsturisku nosaukumu. Pēc atļaujas saņemšanas skolas nosaukuma maiņa tiks reģistrēta Izglītības kvalitātes dienesta reģistrā.

Gunta Jākobsone
Liepājas pilsētas Izglītības pārvalde
sabiedrisko attiecību speciāliste
Adrese: Uliha ielā 36, LV-3401, Liepāja
Tālrunis: 29106561
E-pasts


Seko mums

Iesakām

moodle.liepaja.edu.lv

registrs.liepaja.edu.lv

lip.lv/pieteikties

soma.lv

liepaja.lv izm.gov.lv visc.gov.lv visc.gov.lv