Liepājas Jūrniecības koledža atzīmē 140 gadu jubileju

No 2016. gada 27. līdz 30. septembrim Liepājas Jūrniecības koledža (LJK) atzīmē savas pastāvēšanas 140 gadadienu. Tā ir viena no vecākajām šāda veida mācību iestādēm Latvijā, kur zinības apgūst topošie kuģu vadītāji, kuģu mehāniķi un loģistikas speciālisti. Kopumā LJK mācās vairāk kā 1000 izglītojamo. Atzīmējot šo nozīmīgo jubileju, Liepājas Jūrniecības koledža rīko vairākus pasākumus.

 

27. septembrī, plksten 10.00 LJK mācību spēki, darbinieki un audzēkņi pulcēsies Sv. Trīsvienības baznīcā, kur notiks LJK karoga iesvētīšanas ceremonija. Dievkalpojumu vadīs Liepājas Lutera evaņģēliski luteriskās draudzes mācītājs Raitis Šēners. Interesanti ir tas, ka mācītājs R. Šēners ir beidzis Liepājas Jūrniecības koledžu un arī pats izbaudījis jūrnieku dzīvi. Svinīgajā dievkalojumā spēlēs ērģelniece Maija Zaķis un Nacionālo bruņoto spēku (NBS) orķestra Jūras spēku grupa kapteiņleitnanta Ulda Locenieka vadībā. Liepājas Jūrniecības koledžas karogu darinājusi Latvijas Amatniecības kameras amata meistare Rudīte Grasberga.

Savukārt ap plksten 11.00 svinīgā dievkalpojuma dalībnieki dosies gājienā ar NBS orķestra Jūras spēku grupu priekšgalā. Gājies sāksies pie Sv. Trīsvienības baznīcas un turpināsies pa Lielo ielu, Graudu ielu, Kūrmājas prospektu, Uliha ielu līdz LJK mācību ēkai, kur notiks karoga svinīga pacelšana mastā. Valsts himnai skanot, karogu pacels LJK Pašpārvaldes viceprezidents Lauris Kalniņš un LJK Līdzpārvaldes prezidents Gintaras Muižininkas.

Par godu šai jubilejai Liepājas Jūrniecības koledžā iekārtota visu šīs mācību iestādes direktoru fotoportretu galerija (foto: Edgars Pohevičs), kas tiks atklāta 27. septembrī plksten 12.00 LJK foajē. Plānots, ka šajā pasākumā varētu piedalīties četri direktori – Staņislavs Geršovičs (1970 – 1981), Vasilijs Dmitrijevs (1981 – 1989), Ivars Virga (1991 – 2013) un pašreizējais direktors Vladimirs Dreimanis.

28. septembrī pulksten 10.00 Liepājas Jūrniecības koledžas (LJK) Jūrskolas pirmo kursu audzēkņi dosies uz Ziemeļu kapiem, lai godinātu tālbraucēju kapteini, bijušo jūrskolas priekšnieku Kristiānu Johanu Dālu. Piemiņas un cieņas izrādīšana jūrskolotājam K. J. Dālam, kas savulaik devis lielu ieguldījumu mācību iestādes attīstībā, ir viena no Liepājas Jūrniecības koledžas tradīcijām. Tajā tiek iesaistīti tieši pirmā kursa audzēkņi, lai veicinātu sapratni par skolas vēsturi un ievērojamiem cilvēkiem. Viens no tiem ir arī bijušais šīs mācību iestādes priekšnieks K. J. Dāls, kurš skolas vadību uzņēmās brīdī, kad tās pastāvēšana bija apdraudēta. Viņš ieguldīja milzīgu darbu ne tikai mācību iestādes saglabāšanā, bet arī uzplaukumā.

Bet 28. septembrī pulksten 13.00 Zvejnieku alejā, piedaloties LJK audzēkņiem, mācību spēkiem un darbiniekiem, tiks iestādīts koks – platlapu liepa, kā apliecinājums tam, ka Liepājas Jūrniecības koledžas pastāvēšanai ir spēcīgs pamats un dziļas saknes un arī turpmāk LJK apņemas darīt visu, lai iestādītais koks iesakņotos un salapotu Liepājā.

29. septembrī pulksten 10.30 pie Tirdzniecības kanāla Jaunā tilta notiks LJK audzēkņu Sporta diena, kuras laikā notiks laivu airēšanas sacensības „Liepājas regate 2016”, kas ir viena no jaunākajām LJK tradīcijām un šogad notiks otro reizi. Atšķirībā no pagājušā gada, kad sacensības notika tikai starp LJK audzēkņiem, šogad regatē piedalīsies arī Latvijas Jūras akadēmijas audzēkņi.

Paralēli airēšanas sacensībām, Liepājas Jūrniecības koledža organizē arī foto orientēšanās sacensības „Tas jūras ceļš, tas zelta ceļš” vispārizglītojošo skolu 7. līdz 12. klašu skolēniem. Liepājas Jūrniecības koledža jau iepriekš vispārizglītojošo skolu audzēkņus aicināja veidot komandas sešu cilvēku sastāvā un pieteikties pa tālruni: 26591363. Gadījumā, ja kāda komanda vēl nav paspējusi pieteikties, bet vēlas piedalīties, tad to var izdarīt sacensību dienā. 29. septembrī pie Tirdzniecības kanāla jaunā tilta, kur plksten 10.00 notiek visu sacensību dalībnieku pulcēšanās.

Sporta dienā būs arī virves vilkšanas sacensības un individuālās disciplīnas, kur varēs piedalīties ikviens šīs sporta dienas dalībnieks.

Sporta dienas starts tiks dots pulksten 11.00, bet rezultātu apkopošana un uzvarētāju apbalvošana notiks - 15.30. Savukārt no pulksten 13.30 līdz 15.00 visi sacensību dalībnieki varēs nobaudīt lauku virtuvē pagatavoto pusdienu zupu. Zupu izvārīt apņēmušies Liepājas Valsts tehnikuma 4. kursa audzēkņi, bet lauku virtuvi nodrošinās Zemessardzes 44. kājnieku bataljons.

Bet 29.septembra vakarā ar jautrām atrakcijām un priekšnesumiem LJK telpās notiks Jūrniecības koledžas, Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas, Pedagoģijas akadēmijas un Rīgas Stradiņa universitātes Liepājas filiāles balle - „Valdemāra balle”, kas nosaukta par godu Liepājas jūrskolas dibinātājam Krišjānim Valdemāram.


Liepājas Jūrniecības koledžas 140. jubilejas svinību noslēgums paredzēts 30. septembrī Liepājas Latviešu biedrības namā, kur pulksten 15.00 uz svinīgu svētku sarīkojumu pulcēsies LJK darbinieki, ārzemju un pašmāju viesi. Svinīgajā pasākumā piedalīsies arī Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas zvanu ansamblis „Campanella”, vadītājas Astras Ziemeles vadībā, Bērnu un jaunatnes centra „Balagančik” pantomīmas grupa „Mirdzošās rokas” Jurija Zinovjeva vadībā, kā arī NBS orķestra Jūras spēku grupa sniegs svētku koncertu. Savukārt pulksten 19.00 sāksies absolventu un darbinieku salidojums - balle.


INDRA GRASE
Liepājas Jūrniecības koledžas
sabiedrisko attiecību speciāliste
mob.tel.: 26591363


Seko mums

Iesakām

moodle.liepaja.edu.lv

registrs.liepaja.edu.lv

lip.lv/pieteikties

soma.lv

liepaja.lv izm.gov.lv visc.gov.lv visc.gov.lv