Diskusijā kopīgi meklē risinājumus labām pārmaiņām mūsdienu skolās

Diskusijā kopīgi meklē risinājumus labām pārmaiņām mūsdienu skolās

28. septembrī PIKC “Liepājas Valsts tehnikums” uz diskusiju pulcējās 16 Liepājas izglītības iestāžu vadītāji, skolotāji, skolēni un vecāki, lai kopā ar izglītības nozaru ekspertiem trijās aktīvās sesijās uzzinātu jaunākās attīstības tendences izglītības procesā, diskutētu, dalītos pieredzē un meklētu risinājumus labām pārmaiņām katrā skolā un klasē.


Diskusiju rīkoja Izglītības pārvalde sadarbībā ar Izglītības uzņēmumu “Lielvārds”, un tā bija veiksmīgs turpinājums augustā uzsāktajai sadarbībai izglītības foruma “Iespēju tilts” rīkošanā Liepājā.
Diskusiju vadīja izglītības uzņēmuma "Lielvārds" eksperti Andris Gribusts un Aivars Gribusts. Tajā piedalījās Dace Namsone, Latvijas Universitātes starpnozaru izglītības inovāciju centra direktore, kura dalījās pieredzē, kā skolotājiem un skolēniem veidot jaunas lomas klasē, virzoties no virspusējas faktu apgūšanas uz dziļāku izpratni un dzīvē noderīgu prasmju attīstīšanu.
Kopā ar arhitektu biroja “Made arhitekti” vadītāju Miķeli Putrāmu skolu komandas savstarpējā sadarbībā veica ideālo nākotnes klases telpu modelēšanu, atbilstoši apgūstamajam mācību priekšmetam veidojot gan attiecīgu atmosfēru, gan aprīkojot telpas ar mēbelēm un mūsdienīgām tehnoloģijām. Idejas tiks apkopotas un izmantotas projektos, kuri tiek izstrādāti ergonomiskas un mūsdienīgas mācību vides veidošanā Liepājas skolās, izmantojot apjomīgo Eiropas struktūrfondu piesaisti jau tuvākajā nākotnē.
Diskusijā tika apskatītas trīs tēmas: mūsdienīga mācību vide; kompetences, kādas nepieciešamas mūsdienu skolēnam un kā nodrošināt nepieciešamo prasmju integrāciju dažādos mācību priekšmetos.
Kā diskusijas noslēgumā uzsvēra Izglītības uzņēmuma “Lielvārds” vadītājs Aivars Gribusts, svarīgi ir nevis tas, ko mēs zinām, bet gan tas, ko varam izdarīt ar to, ko zinām.
Diskusijas mērķis bija labāk saprast un plānot procesus, kas tuvākajā laikā skars daudzas Liepājas skolas, kā arī sagatavot skolēnus, pedagogus un vecākus jaunā, kompetencēs balstītā izglītības standarta apguvei Liepājā. Arī Izglītības un zinātnes ministrija strādā pie jauna, kompetencēs balstīta izglītības standarta izveidošanas. Tāpēc nepieciešama savlaicīga diskusija, viedokļu apmaiņa un sapratne.
Diskusija notika Izglītības pārvaldes projektu konkursā atbalstītā projekta “Skolēnu kompetenču attīstība, izmantojot mūsdienīgu vidi” ietvaros.
Gunta Jākobsone
Liepājas pilsētas Izglītības pārvalde
sabiedrisko attiecību speciāliste
Adrese: Uliha ielā 36, LV-3401, Liepāja
Tālrunis: 29106561
E-pasts: gunta.jakobsone@liepaja.edu.lv, guntaj@dome.liepaja.lv


Seko mums

Iesakām

moodle.liepaja.edu.lv

registrs.liepaja.edu.lv

lip.lv/pieteikties

soma.lv

liepaja.lv izm.gov.lv visc.gov.lv visc.gov.lv