“ZINOO” rosina izziņu un interesi par zinātni ne tikai zinātnieku naktī

“ZINOO” rosina izziņu un interesi par zinātni ne tikai zinātnieku naktī

30. septembrī, Zinātnieku naktī zinātkāres centra “Zinoo Liepāja” durvis Autoru ielā 4/6 būs plaši atvērtas. No pulksten 17:00 līdz 19:00 centrs piedāvās ielūkoties ekspozīcijā, savukārt pulksten 19:00 līdz 20:00 aicina uz Einšteina vakariņām, lai atklātu, kā eksperimentu ceļā zinātnieki gatavo savus iecienītos ēdienus.


Kā ierasts katra mēneša pirmajā sestdienā - 1. oktobrī pulksten 12:00 noritēs ģimenes izziņas darbnīca “Optiskās ilūzijas”. Darbnīca atklās optisko ilūziju rašanās noslēpumu un piedāvās acu māņus, kas pārsteigumā liek berzēt acis vēl un vēl. Arī paši dalībnieki veidos gan ļoti vienkāršas, gan sarežģītākas optiskās ilūzijas. 5.novembra izziņas darbnīcā “Zinoo” komanda piedāvās eksperimentus ar ledu un sniegu, savukārt 3.decembrī, gatavojoties Ziemassvētkiem, izziņas darbnīcas uzdevumi pārsteigs ne vien tās dalībniekus, bet ļaus apgūt dažādus trikus un pārsteiguma eksperimentus, ko demonstrēt draugiem un vecākiem Ziemassvētkos. Arī 2017.gadā izziņas darbnīcās ģimenēm tiks piedāvāti jauni temati kopīgai izziņai un jaunu prasmju apgūšanai.
No 29.septembra ceturtdienās 15:00-16:00 “Zinoo” telpās darbosies ķīmiķu pulciņš 1.-4.klases skolēniem. Uzsākta bērnu reģistrācija arī jauno ģeogrāfu pulciņam, un tā nodarbības sāksies 2017.gada janvārī.
Šoruden skolēnu grupām tiek piedāvātas arī vairākas jaunas nodarbības “Zvaigznāji” un “Misija: Laiva” 1.-4. klašu grupām, nodarbība “Astronomijas pamati” un “Ūdens attīrīšana” 1.-6.klašu grupām un nodarbība “Optiskās ilūzijas” 6.-12.klašu grupām.
Pavisam “Zinoo Liepāja” nodarbību klāstā ir trīspadsmit tematiskas nodarbības, kas sniedz zināšanas dažādās dabas zinību jomās. Starp iecienītākajām ir nodarbība “Gaisa raķetes”, “Kosmosa olas nosēdināšana” un “Gudrais plastilīns”.
Uzziņai:
Zinātkāres centrs “Zinoo” Liepājā darbojas kopš 2016.gada 4.marta un apmeklētājiem piedāvā uz fizikas principiem balstītu interaktīvu ekspozīciju, tematiskas nodarbības, kas atklāj fizikas, ķīmijas un dabas zinību likumus, eksperimentu un izziņas darbnīcas, nometnes un ballītes. Zinātkāres centrs Liepājā ir viens no pieciem biedrības “Latvijas zinātnes centru apvienība” izveidotajiem zinātkāres centriem Latvijā.
Ieva Hmieļevska
ZINOO Liepāja vadītāja
liepaja@zinoo.lv
+371 26596186
www.zinoo.lv


Seko mums

Iesakām

moodle.liepaja.edu.lv

registrs.liepaja.edu.lv

lip.lv/pieteikties

soma.lv

liepaja.lv izm.gov.lv visc.gov.lv visc.gov.lv