Dānijas izglītības darbinieki viesojas Liepājā

Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5.vidusskolā viesojās izglītības darbinieku delegācija no Gulborgsundas apgabala pašvaldības Dānijā. Delegācijas sastāvā bija gan Guldborgsundas apgabala pašvaldības izglītības nodaļas pārstāvji, gan skolu direktori, gan skolotāji. Skolas no Guldborgsundas apgabala pašvaldības un Liepājas pēdējo divu gadu laikā ir regulāri sadarbojušās Erasmus+ programmas atbalstītā projekta „Exchanges for All” ietvaros.

 

Arī šajās dienās Liepājā norisinājās jauniešu apmaiņas projekts, kurā piedalījās skolēni no Liepājas Valsts 1.ģimnāzijas, Dānijas, Lietuvas un Igaunijas. Projekta ietvaros jaunieši bija sagatavajoši priekšnesumu, kas tika izrādīts Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5.vidusskolas skolēniem. Mūsu skolas skolēni savukārt šobrīd atrodas Dānijā, Stubekobingas pilsētā, kas ietilpst Guldborgsundas apgabalā, kur piedalās līdzīgā jauniešu apmaiņas projektā.
Vizītes laikā ar viesiem tikās arī Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes vadītāja Kristīne Niedre – Lathere. Nelielā prezentācijā viesi tika iepazīstināti ar Liepāju un tās sniegtajām iespējām, kā arī ar izglītību pilsētā. Dāņu ciemiņi atzinīgi novērtēja pēdējos gados izglītībā un tās infrastruktūrā veiktos ieguldījumus, kā arī nelielā diskusijā tika noskaidrots, ka problēmas un izaicinājumi šajā jomā mūsdienās gan Latvijā, gan Dānijā ir ļoti līdzīgi.
Savukārt par Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5.vidusskolu stāstīja skolas projektu vadītāja Laura Lauberga – Nikolova. Īpašu interesi Guldborgsundas pašvaldības pārstāvji izrādīja par Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5.vidusskolas pieredzi, darbojoties starptautiskos projektos. Kā atzina Frede Danborgs, Guldborgsundas apgabala pašvaldības starptautisko projektu koordinators, tad šobrīd skolas Dānijā ļoti maz izmanto Erasmus+ un Nordplus Junior programmu sniegtās iespējas, tāpēc viņa pārstāvētā pašvaldība plāno nākamo gadu laikā īpaši pievērsties šim jautājumam un motivēt skolu vadītājus un skolotājus iesaistīties starptautiskos projektos, kas domāti tieši skolēniem.
Delegācijas pārstāvji noskatījās arī sagatavoto priekšnesumu. Dāniju jauniešu apmaiņas projektā Liepājā pārstāvēja Sophieskolen skolas, kas ietilpst Guldborgsundas apgabala pašvaldībā, skolēni, savukārt šīs skolas direktors bija viens no delegācijas dalībniekiem. Viens no šīs vizītes mērķiem bija tieši šī priekšnesuma noskatīšanās, un, kā atzina dāņu kolēģi, priekšnesums ļāva viņiem vēlreiz pārliecināties par šādu projektu pozitīvo ietekmi uz jauniešiem. Tāpēc viņi ir gatavi sadarbībai arī nākotnē.
Laura Lauberga - NikolovaSeko mums

Iesakām

moodle.liepaja.edu.lv

registrs.liepaja.edu.lv

lip.lv/pieteikties

soma.lv

liepaja.lv izm.gov.lv visc.gov.lv visc.gov.lv