Liepājas skolēnu mācību uzņēmumi rādīs saražoto

Liepājas skolēnu mācību uzņēmumi rādīs saražoto

3. decembrī Liepājā, Kārļa Zāles laukumā, tirdzniecības centrā “Ostmala” no plkst. 12.00 līdz 16.00 notiks skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) reģionālais gadatirgus “Ziemassvētkus gaidot”, kur savus oriģinālos ražojumus piedāvās labākie Liepājas skolu jaunie uzņēmēji. Tirdziņu rīko biznesa izglītības biedrība “Junior Achivement Latvija (JA Latvija) sadarbībā ar Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldi.Tirdziņu aicināts apmeklēt ikviens interesents, kurš vēlas iegādāties interesantas un oriģinālas skolēnu izgatavotas Ziemassvētku dāvanas un praktiskas lietas ikdienai. Savukārt skolēniem tā būs lieliska iespēja gūt vērtīgu mācību, kā tirgoties un idejas, kā uzlabot savu piedāvājumu.

Tirdziņā piedalīsies pavisam 25 SMU no Liepājas A. Puškina 2. vidusskolas, 8. vidusskolas, Raiņa 6. vidusskolas, 7. vidusskolas, 8. vidusskolas, J. Čakstes 10. vidusskolas, O.Kalpaka 15.vidusskolas, Liepājas internātpamatskolas, Centra sākumskolas.

Visvairāk – astoņi SMU pārstāvēs Draudzīgā Aicinājuma Liepājas pilsētas 5. vidusskolu, kur SMU veidošanās tradīcijas ir vissenākās. Skola jau 20 gadus ir Junior Achievement (JA) Latvija dalībskola, bet skolēnu mācību uzņēmumi (SMU) šajā skolā darbojas jau 23 gadus. Pozitīva rezultāta gadījumā jaunieši nopelna arī savu pirmo reālo naudu.

Darbošanās SMU ir ilglaicīgs projekts – no dibināšanas līdz uzņēmuma slēgšanai tam ir jānostrādā 6-8 mēnešus. Tas šodienas jauniešiem prasa lielu koncertēšanās spēju, laika plānošanas prasmes un neatlaidību.

Runājot par skolēnu ieguvumiem, veidojot savus SMU, ilggadējā 5.vidusskolas skolotāja –SMU konsultante Juta Birzniece atzīst: “ Jaunieši arvien vairāk saprot, ka sabiedrības labklājību var radīt tikai uzņēmīgi cilvēki, bet, lai tādi rastos pēc iespējas vairāk, uzņēmība un neatlaidība ir jātrenē kā rakstura īpašība.

2016./2017. mācību gadā skolā izveidoti pavisam 26 uzņēmumi – 14 vidusskolā un 12 pamatskolā. SMU ražo ļoti dažādus produktus – no ļoti vienkāršiem mazākajās klasēs līdz vairāk inovatīviem vidusskolas klasēs. Piedāvājumā ir iphone koka vāciņi, koka pulksteņi, linu maisiņi, sajūtu lampiņas, rotas, magnētiņi, apsveikuma kartītes, svečturi, rāmīši, rotājumi, ziepes, vannas bumbas utt.

Draudzīgā aicinājuma 5. vidusskolas divi SMU šogad iesaistījušies arī uzņēmējdarbības konkursā vidusskolēniem „Start Strong Start Up”, kuru rīko ASV vēstniecība Latvijā sadarbībā ar Junior Achievement Latvija. Konkursa mērķis ir rosināt vidusskolas jauniešus veidot skolēnu mācību uzņēmumus, kuri īsteno inovācijas konkrētajā nozarē un tie ir dzīvotspējīgi Latvijas vai starptautiskā uzņēmējdarbības vidē. Konkursa galvenā balva – uzvarētāju komandai 5 cilvēku sastāvā brauciens uz ASV un dalība start up festivālā Sanfrancisko.SMU gadatirgu 3. decembrī Liepājā vērtēs kompetenti žūrijas locekļi no Swedbank, Tirdzniecības un rūpniecības kameras, Liepājas Domes Attīstības pārvaldes, kā arī uzņēmējdarbībā pazīstamas un sevi pierādījušas personības. Gadatirgus laikā SMU būs iespēja pretendēt un iegūt dažādas nominācijas

Informācijai

Liepājas pašvaldība ir viena no pirmajām Latvijā, kura jau trešo gadu finansiāli atbalsta visu pilsētas izglītības iestāžu dalību JA, lai Liepājas skolēni varētu apgūt pirmās uzņēmējdarbības iemaņas.

Gunta Jākobsone
Liepājas pilsētas Izglītības pārvalde
sabiedrisko attiecību speciāliste
Adrese: Uliha ielā 36, LV-3401, Liepāja
Tālrunis: 29106561
E-pasts: gunta.jakobsone@liepaja.edu.lv, guntaj@dome.liepaja.lv


Seko mums

Iesakām

moodle.liepaja.edu.lv

registrs.liepaja.edu.lv

lip.lv/pieteikties

soma.lv

liepaja.lv izm.gov.lv visc.gov.lv visc.gov.lv