Liepāja kļūst par Latvijas Jauniešu galvaspilsētu 2017

Liepāja kļūst par Latvijas Jauniešu galvaspilsētu 2017

9. decembrī svinīgā pasākumā Jelgavas Valsts tehnikumā, fanfarām skanot, titulu “Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2017” saņēma Liepājas pilsēta.Konkursa uzvarētājs visa gada garumā kļūs par epicentru svarīgākajām Latvijas jaunatnes politikas aktivitātēm un jauniešu pasākumiem. 

 

Izglītības un zinātnes ministrijas Valsts sekretāre Līga Lejiņa sveicot uzvarētājus norādīja, ka Liepājas pilsēta šo titulu ir godam nopelnījusi: ”Nākamā jauniešu galvaspilsēta ir vieta, kurā darbs ar jaunatni augstā līmenī tiek īstenots vairāk nekā desmit gadus, tā ir pilsēta, kura sevi pierādījusi darbos, no kuras daudz mācījušies citi. Tieši šī pilsēta ir pirmā, kurā paši jaunieši pirms desmit gadiem izstrādāja jaunatnes politikas rīcības programmu, nosakot to, kā paši vēlas veidot savu dzīvi un vidi apkārt. Tas apliecina darbu ilgtermiņā, kas ir viens no šī konkursa pamatiem. Novēlu, lai saņemtā balva Jums nekļūst par pieturas vietu, kad šķietami mērķis ir sasniegts, bet gan par jaunu tramplīnu drosmīgām idejām un radošiem risinājumiem.” 

LJP Latvijas jauniešu galvaspilsētā 2017 organizēs Strukturētā dialoga V cikla noslēguma pasākumu 8.-10.martā un SD VI cikla atklāšanas pasākumu 25.jūlijā, kā arī iesaistīsies virknē pasākumos, kuri Latvijas jauniešu galvaspilsētā 2017 tiks īstenoti sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju, piemēram, Starptautiskās jaunatnes dienas svinības 12.augustā, Latvijas Jauniešu galvaspilsētas 2018 paziņošanas pasākums decembrī un citi. 
Uzvarētāji saņēma goda plāksni ar uzrakstu “Liepāja - Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2017”, ceļojošo kausu ar uzrakstu “Latvijas Jauniešu galvaspilsēta” un piemiņas kausu Latvijas jauniešu galvaspilsēta 2017. 
Konkursus „Labākais darbā ar jaunatni 2016” un “Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2017” organizēja Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar Jaunatnes Starptautisko Programmu Aģentūru, Latvijas Jaunatnes padomi, Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā un Latvijas Jauniešu galvaspilsētu 2016. 

Pēc LJP iniciatīvas 2014.gadā, un ar IZM atbalstu, jau otro gadu sveicām “Latvijas Jauniešu galvaspilsētu”. Konkurss - “Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2017” – tiek rīkots ar mērķi popularizēt darbu ar jaunatni pašvaldību vidū. Ir atsaucība no pašvaldībām, kas tikai pierāda, ka konkurss ir nepieciešams un tiks turpināts.
Šogad par Jauniešu galvaspilsētas titulu finālā cīnījās trīs pašvaldības - Liepājas un Ventspils pilsētas un Ogres novads.
Vērtējot pašvaldību saņemtos pieteikumus, konkursa vērtēšanas komisija pārliecinājās, ka tie ir interesanti un saistoši, tādi, kas apliecina darba ar jaunatni kvalitāti un nozīmību. Būtiski uzsvērt, ka viens no konkursa mērķiem ir veicināt darba ar jaunatni attīstību pašvaldībās ilgtermiņā.
Par jauniešu iniciatīvu #OgreVar publiskā interneta balsojuma kampaņā, pasākumā tika sveikti Ogres novada pārstāvji.


Informāciju sagatavoja
Laura Liepiņa
Latvijas Jaunatnes padomes
Mediju programmas direktore
mediji@ljp.lv | +371 29334062 |
twitter.com/LJP_lv | www.ljp.lv |


Seko mums

Iesakām

moodle.liepaja.edu.lv

registrs.liepaja.edu.lv

lip.lv/pieteikties

soma.lv

liepaja.lv izm.gov.lv visc.gov.lv visc.gov.lv