Zinātniski pētniecisko darbu lasījumos uzstājas 82 skolēni

Zinātniski pētniecisko darbu lasījumos uzstājas 82 skolēni

Ceturtdien, 23. februārī A.Puškina Liepājas pilsētas 2. vidusskolā risinājās Liepājas pilsētas 10.-12.klašu skolēnu zinātniski pētniecisko darbu (ZPD) konference, kurā ar 70 lasījumiem uzstājās 82 vidusskolēni 13 dažādās zinātņu nozarēs. 


Lasījumos piedalījās skolēni no visām Liepājas vidusskolām – 54 meitenes un 28 zēni. Lielākā skolēnu interese šogad bija novērojama fizikas un inženierzinātņu, pedagoģijas, veselības zinātnes, socioloģijas un angļu valodas nozarēs. Visvairāk ZPD bija iesniegti no O. Kalpaka Liepājas 15. vidusskolas (14), Raiņa 6. vidusskolas (11) un Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas (10), pa sešiem - no J. Čakstes Liepājas 10. vidusskolas, Liepājas 8. vidusskolas un Liepājas 7. vidusskolas.
Šogad liela daļa skolēnu bija izvēlējušies pētīt un izstrādāt darbus par sev interesējošām tēmām, kas saistītas ar tuvāko apkārtni, cilvēkiem un pazīstamu vidi - pilsētas ekonomiku, kultūru, dabu, vēsturi, piemēram, Baltijas jūras krasta izmaiņas un Liepājas ezera pļavu izpēte, koncertestrādes “Pūt, vējiņi” nozīme Liepājas kultūrvidē, Liepājas industriālais mantojums utt.
Vairāki darbi bija veltīti skolēnu un pedagogu ikdienai – “Skolēnu mājas darbu slodze”, “Skolotāju profesionālās izdegšanas izpausmes un to pārvarēšana”, “Skolēnu drošība pret kibernoziedzību”, “Viedtālruņu iespējas un draudi mācību procesā” u.c. Sporta sekcijā bija iesniegts arī darbs par izplatītākajām traumām futbola kluba “Liepāja” spēlētāju vidū.
Gandrīz puse - 31 zinātniski pētniecisko darbu tika izvirzīti uz Kurzemes reģiona izglītojamo zinātnisko konferenci, kura notiks 10. martā Liepājas Universitātē.


Gunta Jākobsone
Liepājas pilsētas Izglītības pārvalde
sabiedrisko attiecību speciāliste
Adrese: Uliha ielā 36, LV-3401, Liepāja
Tālrunis: 29106561
E-pasts: gunta.jakobsone@liepaja.edu.lv, guntaj@dome.liepaja.lv


Seko mums

Iesakām

moodle.liepaja.edu.lv

registrs.liepaja.edu.lv

lip.lv/pieteikties

soma.lv

liepaja.lv izm.gov.lv visc.gov.lv visc.gov.lv