Populārzinātnisko īsfilmu festivāls „Atklājumu virpulī”

Populārzinātnisko īsfilmu festivāls „Atklājumu virpulī”

Liepājas A.Puškina 2. vidusskola sadarbībā ar Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldi 23. februārī aizvadīja krāšņu īsfilmu festivālu, kurā kā dalībnieki bija pieteikušies J.Čakstes Liepājas pilsētas 10. vidusskolas, Liepājas 1. ģimnāzijas un Liepājas A.Puškina 2. vidusskolas jaunieši. Kopā tika prezentētas 10 īsfilmas, kuras radītas kā metodiskais materiāls dabaszinību mācību priekšmetiem, veicinot interesi studēt eksaktās zinātnes augstākajās mācību iestādēs.


Liepājas pilsētas skolu jauniešu sagatavotās īsfilmas tika iesniegtas kategorijās – „Izglītojamo pētnieciskās darbības atspoguļošana”, „Kā interesantā veidā apgūt mācību vielu bioloģijā, fizikā, ķīmijā un matemātikā?”, „Kā iegūtās teorētiskās zināšanas un prasmes izmantot dzīvē?” un „Dabaszinību mācību priekšmetu tematu ilustrēšana ar reāliem dzīves piemēriem.” Pēc katras īsfilmas noskatīšanās bija iespēja uzdot jautājumus tās autoriem, kas radīja vēl lielāku pārliecību par ieguldītā darba nozīmīgumu, Liepājas jauniešu radošumu, kā arī mūsdienās tik nozīmīgo mediju pratību.
Festivāla laikā visus darbus vērtēja žūrijas komisija 5 cilvēku sastāvā: Nadezda Mednis, Nataļja Lileiko, Ņikita Lileiko, Arturs Krasotenko un žūrijas komisijas priekšsēdētājs – Liepājas domes deputāts Naums Vorobeičiks. Galvenie vērtēšanas kritēriji bija atbilstība mērķim, idejas oriģinalitāte, radošums, mākslinieciskā kvalitāte, tehniskie risinājumi un praktiskā pielietojamība mācību darbā.

Īsfilmu festivāla žūrijas komisijas priekšsēdētājs N.Vorobeičiks, paziņojot rezultātus, atzina, ka visas filmas ir pārsteidzoši aizraujošas, profesionāli sagatavotas un praktiski nesalīdzināmas, tāpēc bijis ļoti grūti izvēlēties uzvarētāju un piešķirt nominācijas. Pēc kopējā žūrijas vērtējuma Grand PRIX „Molekula” saņēma īsfilma „Matemātiskās gudrības” (autores Alīna Ādmīdiņa, Diāna Vasiļjeva), nominācijā „Labākais režisors” balvu saņēma īsfilma „Acu krāsa” (autori Simeons Ļeščenko, Anastasija Volkova, Elizaveta Drozd), „Labākais operators” īsfilma „Fizikas brīnumi” (autori Maksims Šarutins, Vladimirs Zeņko), „Labākais aktieris” īsfilma „Always Coca-cola” (autori Karlīna Kalna, Alija Svata) un „Labākā režija” īsfilma „Ceļš uz laukiem” (autori Alekss Šipicins, Edgars Vasiļjevs). Arī skatītāji balsoja par savu favorītu un šo balvu nominācijā „Skatītāju simpātija” saņēma īsfilma „Fizikas brīnumi” (autori Maksims Šarutins, Vladimirs Zeņko).
Šī gada festivālā redzētās īsfilmas liecināja par to, cik nozīmīga ir dalībnieku vēlme pastāstīt par bioloģiju, ķīmiju, fiziku, matemātiku un informātiku, ne vien izmantojot mācību grāmatas un teoriju, bet arī veidojot interaktīvu materiālu par konkrētām dzīves situācijām. Pasākuma noslēgumā kā pārsteigums bija sarūpēta īpaša svētku torte ar ko, pēc labi padarīta darba un „Atklājumu virpulī” pavadītas dienas, tika cienāti visi klātesošie.

Sagatavoja īsfilmu festivāla koordinatore
Andra Jākobsone


Seko mums

Iesakām

moodle.liepaja.edu.lv

registrs.liepaja.edu.lv

lip.lv/pieteikties

soma.lv

liepaja.lv izm.gov.lv visc.gov.lv visc.gov.lv