Raiņa 6. vidusskolā tiek rīkota aptauja par skolas pagaidu mājvietu

Šogad Liepājā tiks uzsākts vērienīgs skolu modernizācijas projekts, kas paredz ieguldīt vairāk nekā 10 milj. eiro no Eiropas Savienības finansējuma mūsdienīgas mācību vides izveidē pilsētas vidusskolās, tajā skaitā Raiņa 6. vidusskolā. Tā kā celtniecības darbu dēļ mācību procesu no nākamā mācību gada būs nepieciešams uz laiku pārvietot citās telpās, no šodienas līdz pirmdienai tiek veikta skolēnu vecāku ekspresaptauja, lai noskaidrotu vecāku viedokli par diviem iespējamiem variantiem skolas pagaidu mājvietai.

Nākamajā mācību gadā Liepājas Raiņa 6.vidusskolas telpās ir plānoti ievērojami modernizācijas darbi, kuru ietvaros skola tiks veidota mūsdienīgai mācību satura apguvei. Tiks modernizēti gan mācību kabineti, gan koplietošanas telpas, kā piemēram, gaiteņi, bibliotēka, padarot vidi atvērtāku un modernāku mācību satura apguvei. Vienlaikus ievērojami darbi tiks veikti skolas sporta laukumā, pilnībā atjaunojot to.

Pamatojoties uz lieliem būvdarbu apjomiem gan skolu iekštelpās, gan skolas ārpusē, uz būvniecības laiku ir nepieciešams  pārvietot visu  mācību procesu, izvietojot to pagaidu telpās citās pilsētas vietās.

Tā kā tiek piedāvāti divi iespējamie risinājumi, kā to labāk īstenot, skolas vadībai pirmām kārtām ir svarīgs skolēnu vecāku viedoklis.  Tāpēc vecāki tiek aicināti ar e-klases palīdzību aizpildīt anketu par pieņemamāko variantu.

 

VARIANTS A K.Ukstiņa iela 19/23 + papildus telpas dažādās vietās

Plusi (+)

 1. Iespējams izvietot visus skolēnus, rūpīgi plānojot un organizējot mācību procesu (papildu telpas).
 2. Skolas administrācija un skolotāji atrodas vienuviet Ukstiņa ielā.
 3. Mācību process var tikt nodrošināt 1 līdz 1,5 maiņā, neliedzot iespēju skolēniem apmeklēt interešu izglītību, tai skaitā ar profesionālo ievirzi.
 4. Atrodas centrā, netālu no esošās mācību iestādes.

Mīnusi (-)

 1. Remontdarbu veikšana, lai telpas nodrošinātu atbilstoši prasībām.
 2. Uzraugošo iestāžu prasību izpilde, piemērojot telpas mācību procesam
 3. Mācību procesa sadrumstalotība vairākās ēkās
  Fizika , ķīmija 8.-12.klasei – Stundās, kas prasa profesionālu aprīkojumu (eksperimentu veikšanai) –plānots nodrošināt Ukstiņa ielā, nepieciešamības gadījumā citā izglītības iestādēs. Mājturība zēniem/ meitenēm 5.-9.klases- plānots nodrošināt Ukstiņa ielā vai BJC struktūrvienībā “Vaduguns”. Sports 5-12.klases – sporta nodarbības tiks organizētas sporta zālē “Daugava”.
 4. Ēdinātājs pieved ēdienu uz sadali. Ēdināšanas pakalpojuma ierobežošana - nebūs pieejams bufetes pakalpojums un izvēles ēdienu piedāvājums, ēdiena izdalei nepieciešami jauni trauki. PVD nosacījumu izpilde uz telpām.

 

VARIANTS B Liepājas 7. vidusskola un Oskara Kalpaka Liepājas 15.vidusskola

Abas minētās skolas var nodrošināt skolēnu izvietošanu divās mācību iestādēs. 7.vidusskola un 15.vidusskola atrodas salīdzinoši tuvu, attālumu starp abām var veikt ar kājām. Skolēniem tiktu plānots nodrošināt skolas autobusu, kurš nogādātu uz/no mācībām 7.vidusskolā un/vai 15.vidusskolā.

Plusi (+)

 1. Visa skola ir koncentrēta maksimāli divās vietās, un nav sadrumstalots mācību process: Liepājas 7.vidusskolā iespējams izvietot 5.-9.klašu skolēnus, Oskara Kalpaka Liepājas 15.vidusskolā iespējams izvietot 10.-12.klašu skolēnus.
 2. Nav nepieciešams meklēt citus risinājumus speciālo mācību priekšmetu nodrošināšanai.
 3. Ēdināšana tiek nodrošināta atbilstoši MK nosacījumiem un PVD prasībām;
 4. Nav nepieciešami lieli finanšu resursi mācību procesa nodrošināšanai.
 5. Nav nepieciešami lieli priekšdarbi attiecībā uz skolēnu pārvietošanas procesa nodrošināšanu (tehnisko projektu izstrāde, būvniecības vai remontdarbi).

Mīnusi (-)

 1. Iespējas apmeklēt interešu un profesionālās ievirzes izglītības pulciņus, kuri pārsvarā notiek pēcpusdienās.
 2. Mācību darbs divās maiņās.
 3. Pavadītais laiks ceļā uz mācību iestādi.

 

Gunta Jākobsone
Liepājas pilsētas Izglītības pārvalde
sabiedrisko attiecību speciāliste
Adrese: Uliha ielā 36, LV-3401, Liepāja
Tālrunis: 29106561
E-pasts: gunta.jakobsone@liepaja.edu.lv, guntaj@dome.liepaja.lv


Seko mums

Iesakām

moodle.liepaja.edu.lv

registrs.liepaja.edu.lv

lip.lv/pieteikties

soma.lv

liepaja.lv izm.gov.lv visc.gov.lv visc.gov.lv