Liepājas Valsts 1.ģimnāzija uzvar jūrniecības konkursā “Enkurs”

Jau 11. gadu Latvijas Jūras administrācijas rīkotajā konkursā vidusskolēniem, kura mērķis ir pievērst jauniešu uzmanību jūrniecības profesijām, desmit reizes piedalās Liepājas Valsts 1.ģimnāzijas komanda, un astoņas reizes tā ir bijusi laureātu vidū, izcīnot ceļazīmi doties ar Tallink prāmi uz Stokholmu.


22.aprīlī Latvijas Jūras akadēmijā notika kārtējais šī konkursa fināls, kurā piedalījās 12 labākas komandas no Ventspils, Rojas, Alūksnes, Bauskas, Rēzeknes, Valmieras, Ulbrokas, Jēkabpils, Madonas, Jelgavas un Liepājas, savas tiesības uz finālu izcīnot trijos pusfinālos. Fināla dalībniekiem bija jāveic seši nopietni uzdevumi – jārāda savas prasmes pirmās medicīnas palīdzībā, jāprot orientēties jūras kartēs, jāsien jūras mezgli, jāzina jūrniecības karogi, jāveic uzdevums uz komandas kapteiņa tiltiņa, kā arī jāpārbauda savs spēks, domāšana un vienotība stafetē, kuru šogad organizēja Zemessardzes pārstāvji. Konkursa noslēgumā - virves vilkšanas sacensības.
Paziņojot rezultātus no 12. vietas, lielākā aplausu vētra, protams, nosaucot 4.vietu, jo pirmās trīs vietas dodas ceļojumā uz Stokholmu. Šogad 3.vietā Rēzeknes 5.vidusskola, bet pirms 1. un 2.vietas paziņošanas konkursa galvenā organizatore Sarma Kočāne atzīmēja, ka tā jau ir klasika - 2.vieta Bauskas Valsts ģimnāzijai, bet 1.vieta – Liepājas Valsts 1.ģimnāzijai. Tātad jau devīto gadu liepājnieki varēs doties godam pelnītā ceļojumā uz Stokholmu.
Jāatzīmē, ka nu jau septiņi skolēni no ģimnāzijas par studiju vietu izvēlējušies Latvijas Jūras akadēmiju, un liela nozīme studiju izvēlei ir bijusi tieši dalība konkursā “Enkurs”.


Seko mums

Iesakām

moodle.liepaja.edu.lv

registrs.liepaja.edu.lv

lip.lv/pieteikties

soma.lv

liepaja.lv izm.gov.lv visc.gov.lv visc.gov.lv