Roku veiklība tekstila tehnoloģijās

Roku veiklība tekstila tehnoloģijās

25.aprīlī Liepājas 8.vidusskolā notika ikgadējā Liepājas pilsētas mājturības un tehnoloģiju olimpiāde tekstila tehnoloģijās, kurā piedalījās 42 skolnieces no 13 Liepājas skolām.Meiteņu radošo veikumu iespējams aplūkot no 3. – 28.maijam Liepājas skolu apvienotajā skolēnu rokdarbu izstādē ”Laika rats” Liepājas muzeja nodaļā ”Liepāja okupāciju režīmos”, K.Ukstiņa ielā 7/9. 

Meitenes startēja divās grupās. 7.klašu dalībniecēm 4 stundu laikā bija jāizveido sadzīves priekšmets, izmantojot jebkuru tekstiltehniku vai to sintēzi, tādējādi radot unikālu Lieldienu dekoru – olu sildītāju. Savukārt, 8.klašu meitenes veidoja sadzīves priekšmetu, izmantojot jebkuru tekstiltehniku vai to sintēzi, kura pamatā bija ģeometriska figūra – kvadrāts.

Pie olimpiādes darbu labošanas, komisijas eksperti vērtēja skices kvalitāti, materiālu piemērotību izstrādājumam, krāsu un materiālu saskaņošanu, oriģinalitāti, kā arī tehnisko kvalitāti (tehnikas pareizību un izpildīšanas rūpību). Visus kritērijus apkopojot, tika noskaidrotas zinošākās, prasmīgākās un radošākās pilsētas meitenes mājturības un tehnoloģiju jomā.

Tikmēr, pedagogiem bija lieliska iespēja apmeklēt lektora, uzņēmēja Mārtiņa Kranča motivējošo lekciju – TU VARI, TEV NAV LIMITU!, kurā guva lielu devu un ticību sev, savām spējām, saviem spēkiem, kā arī cīnīties, nepadoties un neapstāties grūtību priekšā.
7.klašu grupā: 1.vieta – Angelīnai Rozničenko (Liepājas 7.vidusskola), 2.vieta – Ellai Gorbačovai (Liepājas A.Puškina 2.vidusskola), 3.vieta – Darjai Seļezņovai (Liepājas 3.pamatskola). Atzinība – Violai Alisei Šuišelei (Liepājas Valsts 1.ģimnāzija), Paulai Lībekai (Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5.vidusskola), Arinai Maļcevai un Anastasijai Molokanovai (Liepājas 8.vidusskola).
8.klašu grupā: 1.vieta – Katrīnai Tomakai (Liepājas 8.vidusskola), 2.vieta – Tatjanai Radkēvičai (Liepājas 7.vidusskola), 3.vieta – Ievai Jansonai (Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5.vidusskolas) un Janai Bedikai (Liepājas 8.vidusskola). Atzinība – Līgai Bucei (Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5.vidusskola) un Luīzei Tīnai Šteinbergai (J.Čakstes Liepājas pilsētas 10.vidusskola).
Paldies meitenēm par uzdrīkstēšanos piedalīties un pedagogiem par ieguldīto darbu dalībnieču sagatavošanā. Īpašs paldies skolotājai Irinai Vasiļjevai (Liepājas 8.vidusskola), Marinai Pančenko (Liepājas 3.pamatskola), Aigai Hasnerei (Liepājas 8.vidusskola), Dinai Gargažinai (Liepājas Speciālā internātpamatskola) par organizāciju un līdzdarbību olimpiādes pasākumā!


Informāciju sagatavoja:
Jānis Rudzītis (Mājturības un tehnoloģiju MA vadītājs)




Seko mums

Iesakām

Līdz 1.septembrim

moodle.liepaja.edu.lv

registrs.liepaja.edu.lv

lip.lv/pieteikties

soma.lv

liepaja.lv izm.gov.lv visc.gov.lv

http://www.liepajasbjc.lv

visc.gov.lv