Valodu un kultūras studijās - par Amerikas kultūru un angļu valodas ietekmi

Valodu un kultūras studijās - par Amerikas kultūru un angļu valodas ietekmi

10. novembrī plkst. 16.00 Liepājas Universitātē, Kūrmājas prosp. 13, 118. telpā notiks kārtējās Valodu un kultūras studiju skolas nodarbības Liepājas pilsētas un rajona vecāko klašu skolēniem un citiem interesentiem, kas šoreiz būs veltītas anglofonajai kultūrai.

Par angļu valodas ietekmi uz latviešu valodu interaktīvā formā vēstīs Humanitāro un mākslas zinātņu fakultātes profesore Linda Lauze, savukārt par Amerikas kultūras daudzveidību būs iespējams uzzināt no Fulbraita stipendiātes Elīzas Stīlas (Elisa Steele), kura ASV Nūdžersijas štata Prinstonas Universitātē 2017. gadā ieguvusi bakalaura grādu valsts politikas studijās.
Fulbraita stipendiju programma ASV pilsoņiem nodrošina iespēju veikt pētījumus un mācīt angļu valodu visā pasaulē. Pateicoties šai stipendijai, Elīza Stīla veselu mācību gadu Liepājas 6. vidussskolā, Liepājas 12. vidusskolā un Liepājas Universitātē strādā kā angļu valodas skolotāju un pasniedzēju asistente. Liepājas Universitātē stipendiāte strādā ar bakalaura studiju programmas “Eiropas valodu un kultūras studijas” studentiem.
Fulbraita stipendijai Latvijā Elīza pieteikusies, jo viņas vecvecāku ģimenes saknes meklējamas Latvijā, Alūksnes novadā. Bērnībā Elīza no savas mātes ir iemācījusies latviešu valodu, apmeklējusi latviešu un amerikāņu vasaras nometnes, tāpēc tagad ir priecīga papildināt savas latviešu valodas zināšanas un dziļāk iepazīt savas dzimtas kultūru.
Savā lekcijā Elīza Stīla stāstīs par ASV reģionu kultūras atšķirībām – valodas īpatnībām, personībām, likumiem, iecienīto mūziku un ēdieniem, kā arī meklēs atbildes uz jautājumiem – kā amerikāņu kultūru vēsturiski ietekmējušas citu tautu kultūras un to tradīcijas; kā iedzīvotāju rases, etniskās un nacionālās piederības dažādība mūsdienās turpina veidot mūsu izpratni par kopējo “amerikāņu kultūru”. Elīzas Stīlas vadītā nodarbība notiks bilingvāli – latviešu un angļu valodā.
Nākamās, 8. decembra nodarbības būs veltītas baltu valodām un baltiskajai vienotības idejai literatūrā.
Zanda Gūtmane
Liepājas Universitātes
Humanitāro un mākslas zinātņu fakultātes dekāne


Seko mums

Iesakām

moodle.liepaja.edu.lv

registrs.liepaja.edu.lv

lip.lv/pieteikties

soma.lv

liepaja.lv izm.gov.lv visc.gov.lv visc.gov.lv