Ar konferenci atzīmē ģimnāzijas renovācijas noslēgumu

Ar konferenci atzīmē ģimnāzijas renovācijas noslēgumu

Piektdien, 10. novembrī ar reģionālo konferenci “Spekkes lasījumi” Liepājas Valsts 1. ģimnāzijā simboliski noslēdzās piecus gadus ilgusī renovācija, kuras rezultātā 20. gadsimta sākuma skolas gaisotne apvienota ar mūsdienīgu un modernu vidi. Tāpēc Latvijas un ģimnāzijas simtgades priekšvakarā tika būvēts arī saturisks tilts no pagātnes uz nākotni, meklējot atbildes uz jautājumu, kāds ir izglītota cilvēka ceļš uz Latvijas valsti.Konference veltīta Latvijas vēstures pētniekam, diplomātam un Liepājas ģimnāzijas pirmajam direktoram Arnoldam Spekkem, kuram šogad aprit 130 gadi.

Konferences “Izglītota cilvēka ceļš uz Latvijas valsti” vadmotīvs ir “Lai drosmīgi metam tiltus no pagātnes uz nākotni, apzinoties tagadnes iespējas!”, tās mērķis – aktualizēt daudzveidīgu jautājumu loku, kas būtisks izglītības iestādēm, kurām mūsdienās ir ģimnāzijas statuss. Ģimnāzijas vieta Liepājas kultūrvidē 1919. gadā, Arnolda Spekkes daudzpusīgās personības šķautnes, ģimnāziju funkcijas un izaicinājumi mūsdienu izglītībā – tas ir jautājumu loks, ko plānots aktualizēt “Spekkes lasījumos”.

Par Liepājas reālģimnāzijas izveidi un Liepājas pašvaldības darbu izglītības jomā 1919. – 1920. gadā lasījumu bija sagatavojusi Liepājas muzeja vadošā pētniece Uļjana Gintnere, Liepājas Universitātes docente, filoloģijas doktore Velga Laugale runāja par to, kāda ir vidusskolas un ģimnāzijas atšķirība un vai šo nosaukumu izpratne atspoguļo izglītības saistību ar sabiedriskajiem procesiem. Par labas skolas definīcijas meklējumiem mūsdienās runāja Mārīte Seile, bijusī Latvijas izglītības un zinātnes ministre, tagad – organizāciju un personāla attīstības konsultante. Marija Golubeva, RHC Consulting un Kustības PAR valdes locekle aktualizēja jautājumu par to, vai varam atļauties nekvalitatīvu izglītību. Ar Arnolda Spekkes devumu Latvijas vēstures pētniecībā iepazīstināja Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas direktore Ilga Erba. Par laikmeta atspulgu, kurā veidojās mūsu valsts, tapa tās vēsture, izglītības sistēma, iekšpolitika un ārpolitika, uzstājās rakstniece, tulkotāja un diplomāte Anna Žīgure, kurai Arnolds Spekke bijis tuvs radinieks.

Konferences dalībniekiem ģimnāzijas renovētajās telpās bija iespēja skatīt divas izstādes: A. Spekkes meitas Vijas Spekkes da Sako gleznas un Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas darbinieku sagatavoto izstādi par A. Spekkes daudzpusīgo personību un darbības jomām. Gleznu izstādi atklāja žurnāliste, izstādes idejas autore Diāna Jance ar stāstījumu par Vijas Spekkes da Sako gleznu ciklu “Bēgļi – gūstekņi”.

Liepājas Valsts 1.ģimnāzijā šā gada oktobra beigās pabeigta visas ēkas renovācija, atjaunojot iekšpagalma fasādi un labiekārtojot pagalmu. Renovēti arī dabaszinātņu, informātikas kabineti un bibliotēka. Ģimnāzijas ēkas renovācija piecu gadu laikā tika sadalīta 32 kārtās, ieguldot gandrīz 3 milj. eiro pašvaldības un ES finansējuma.

Kā uzsver Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas direktors Helvijs Valcis, skolas ēkas atjaunošanas kopējo procesu no 2012. līdz 2017. gadam raksturo divas galvenās vadlīnijas: vēsturiskā un mūsdienīgā.
Pirmkārt, tā ir atgriešanās pie sākotnēji jau L. Melvila paredzētās funkcionālās shēmas. Otrkārt, izveidots jauniešu izaugsmei nepieciešamais “saslēgums” ar mūsdienām – vides pieejamība un labiekārtojums. Skola ir viens no izcilākajiem Eiropas augstāko standartu jūgendstila arhitektūras paraugiem.


Gunta Jākobsone
Liepājas pilsētas Izglītības pārvalde
sabiedrisko attiecību speciāliste
Adrese: Uliha ielā 36, LV-3401, Liepāja
Tālrunis: 29106561
E-pasts: gunta.jakobsone@liepaja.edu.lv, guntaj@dome.liepaja.lv


Seko mums

Iesakām

moodle.liepaja.edu.lv

registrs.liepaja.edu.lv

lip.lv/pieteikties

soma.lv

liepaja.lv izm.gov.lv visc.gov.lv visc.gov.lv