Par Lācplēša balvu cīnās 10 komandas

Par Lācplēša balvu cīnās 10 komandas

Piektdien, 10.novembrī, atpūtas vietā “Beberliņi” tradicionāli notika Lāčplēša balvas izcīņa. Tradicionālā Lāčplēša balvas izcīņa šoruden notiek jau 12.reizi. Ja parasti par Lāčplēša zobenu un vairogu cīnās jaunsargi un skolu jaunatne, tad šoruden Lāčplēša balvas izcīņā piedalījās tikai skolu jaunatnei.


Lāčplēša balvas izcīņa ir ļoti nozīmīgs pasākums jauniešiem, kuri dzimuši brīvā Latvijā un brīžiem pat neapzinās to, kāda vērtība ir brīvībai, uzskata viens no jaunsargu instruktoriem un Lāčplēša balvas izcīņas organizatoriem – Varis Jansons: “Caur šo pasākumu mēģinām viņiem šo vēstījumu nodot. Lāčplēša balvas izcīņai izvēlētā vieta Beberliņos ir ļoti laba un piemērota – tās praktiski ir cīņu vietas, kur 14.novembrī notika kaujas.”
Šoruden Lāčplēša balvas izcīņā piedalījās 10 izglītības iestāžu komandas – gan vidusskolu komandas, gan komandas no Liepājas Valsts tehnikuma. Izglītības iestāžu komandas tradicionāli cīnījās par galveno ceļojošo balvu – Lāčplēša vairogu. Pirmo vietu un Lāčplēša vairogu ieguva Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas komanda, 2. vietu - Liepājas Valsts tehnikuma komanda, 3. - Oskara Kalpaka Liepājas 15. vidusskolas komanda. 
Savukārt Lāčplēša zobens, ko saņem labākā jaunsargu komanda, šogad paliks neizcīnīts un gaidīs nākamo rudeni. “Tā kā šoruden uz izcīņu bija pieteikušās tikai trīs jaunsargu komandas, tika pieņemts lēmums, ka spēkiem mērosies tikai skolu jaunatne,” skaidro V.Jansons
Sacensības rīko Liepājas pilsētas Izglītības pārvalde sadarbībā ar Zemessardzes 44.kājnieku bataljonu, Latviešu rezerves virsnieku asociāciju un Latviešu Strēlnieku apvienību.
Jaunieši Lāčplēša balvas izcīņā tradicionāli sacenšas dažādās disciplīnās – veic skrējienu ap Beberliņu ūdenskrātuvi ar vairākiem kontrolpunktiem, demonstrē iemaņas ieroču izjaukšanā un salikšanā, šaušanā pa mērķi, ievainoto glābšanā, pirmās palīdzības sniegšanā un citās disciplīnās.
Lāčplēša balvas izcīņa izveidojusies par labu tradīciju, kas ļauj jauniešiem ne tikai apliecināt savu fizisko sagatavotību, bet arī veicina komandas garu, audzina patriotismu un rosina interesi par Brīvības cīņām, uzskata V.Jansons.
Turklāt sacensību uzdevumi pēc iespējas pietuvināti kaujas situācijai, turpina skaidrot instruktors: “Ietverti elementi, ko kauju laikā darīja vīri. Viņi pārvietojās pa šo nebūt ne vienkāršo apvidu, viņiem rokās bija ieroči, viņi nesa smagas munīcijas kastes, iespējams, pārvietojās pa pazemi, meta granātas, šāva uz pretinieku utt. Simboliski un stilizēti visi šie elementi ir ietverti jauniešiem kā uzdevumi trasē.”
“Lāčplēša balvas izcīņa, kā jau katru gadu, veltam Latvijas Brīvības cīņu piemiņai. Īstenībā tas ir posms Latvijas vēsturē, manā skatījumā – viens no svarīgākajiem un pat pats svarīgākais, kad reāli pirmo reizi tika izcīnīta brīvība,” tā instruktors.
Un turpina: “Līdz ar to Lāčplēša balvas izcīņu katru gadu veltām tiem vīriem, kuri 11.novembrī Rīgā un 14.novembrī Liepājā, nebūdami profesionāli karavīri, būdami vienkārši strādnieki un kalpotāji, liepājnieki un rīdzinieki, aizstāvēja Latviju un izcīnīja brīvību.”

www.liepajniekiem.lv 


Seko mums

Iesakām

moodle.liepaja.edu.lv

registrs.liepaja.edu.lv

lip.lv/pieteikties

soma.lv

liepaja.lv izm.gov.lv visc.gov.lv visc.gov.lv