Piedalās projekta "Pasaku kamolītis" prezentācijā

Piedalās projekta

28. novembrī Liepājas pirmsskolas izglītības iestādē “Kāpēcītis" viesojās Ezerkrasta sākumskolas direktore Dace Gedroviča, skolotāja Ināra Hmieļevska un 3.a klases skolēni, lai noskatītos projekta “Pasaku kamolītis” prezentācijas pasākumu. 

Viesi piedalījās Bērnu attīstību veicināšanas biedrības „Zelta odziņa" projekta (Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes izglītības projektu konkurss) prezentācijas pasākumā.Šoreiz bija iespēja  noskatīties lugas „Zaķēna Ļipīša dāvana” dramatizāciju. Lugas darbībā bija iesaistīti četru grupu izglītojamie.
Kā prezentācijā uzsvēra pii “Kāpēcītis” vadītāja Daiga Škuberte, projekta mērķis ir, uzsverot priekšālasīšanas lielo nozīmi un piedāvājot radošas, attīstošas nodarbības, iesaistīt agrīnās lasīšanas veicināšanā gan bērnus, gan viņu tuviniekus. Īstenojot projektu „Pasaku kamolītis”, pirmsskolas izglītības skolotāji sadarbībā ar bērniem, viņu vecākiem veidoja savas pasaku grāmatiņas, dekorācijas, tērpus un atribūtus dažādiem teātru veidiem.

Bērni viesojās bibliotēkā, kā arī iepazinās ar leļļu teātra ”Pifs” aizkulisēm. Tā kā pirmsskolas vecumā ir svarīgi attīstīt bērnu interesi par grāmatām un to lasīšanu, pedagogi ne tikai rosināja klausīties pasakas un aplūkot grāmatu ilustrācijas, bet iztēloties un izspēlēt tās, ķermeniski izjūtot pasakas vēstījumu, kā arī izmēģināt daudzveidīgās lomas, ko piedāvā grāmatu pasaule. Projekta īstenošanas rezultātā tika iegādāti 2 galvas mikrofoni un 46 maskas, kas tiks izmantotas arī turpmāk, iestudējot gan pēc bērnu pašu iniciatīvas, gan skolotāju izvēlētas teātra izrādes. Šī projekta īstenošana sniedz iespēju popularizēt grāmatu lasīšanu un teātra spēli gan bērnu, gan vecāku vidū, izteikt sevi mākslinieciskā darbībā un radīt pozitīvas emocijas, ko raisa radošais process, kā arī iepazīstināt savas un citu mikrorajona izglītības iestāžu bērnus un pedagogus ar savu radošo veikumu.
Pasākuma nobeigumā viesi atzinīgi novērtēja gan izveidojušos sadarbību starp abām izglītības iestādēm, gan iespēju atcerēties pirmsskolas izglītības iestādē pavadīto laiku, jo daļa skolēnu bija “Kāpēcīša” izglītojamie. 


Seko mums

Iesakām

moodle.liepaja.edu.lv

registrs.liepaja.edu.lv

lip.lv/pieteikties

soma.lv

liepaja.lv izm.gov.lv visc.gov.lv visc.gov.lv